Gündem

ABD’de antibiyotiğe dirençli hızla yayılıyor!

ABD'de antibiyotiğe dirençli bakteriyel enfeksiyon salgını hızla yayılıyor. Uzmanlar can kayıplarına da neden olan salgınla ilgili uyarıda bulundu.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından yapılan açıklamada, ülkede 1 kişinin ölümüne neden olan ve şu ana kadar 12 eyalette 55 kişide görülen enfeksiyon salgını hakkında uyarıda bulunuldu.

ABD’de antibiyotiğe dirençli bakteriyel enfeksiyon salgını hızla yayılıyor. Uzmanlar can kayıplarına da neden olan salgınla ilgili uyarıda bulundu.

UZMANLARDAN TAVSİYELER

Açıklamada, sağlık araştırmacılarının enfeksiyon ile reçetesiz satılan göz damlaları arasında bir bağlantı bulduklarına dikkat çekildi ve insanlara yapay göz damlası kullanmamaları tavsiye edildi.

ANTİBIYOTİĞE DIRENÇLİ

Enfeksiyonlara “Pseudomonas aeruginosa” adı verilen ve standart antibiyotik tedavisine karşı endişe verici derecede dirençli olan bir bakteri neden olmaktadır.

SATIŞLAR DURDU

EzriCare yapay damla şişelerinde bakteri tespit edilmesinin ardından şirket, salgını ürünleriyle ilişkilendiren herhangi bir bilgiye sahip olmadığını, ancak ihtiyati tedbir olarak satışları durdurduğunu ve CDC yetkilileriyle yakın işbirliği içinde çalışacağını açıkladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu