Yandex Navigasyon Türkiye'nin Tatil Rotalarını Belirledi

Yandex Navigasyon, yaptığı analizle yaz döneminde en çok rota oluşturulan tatil bölgelerini belirledi...

Yandex Navigasyon Türkiye'nin Tatil Rotalarını Belirledi
Yandex Navigasyon Türkiye'nin Tatil Rotalarını Belirledi Hilal Mert

Yandex Navigasyon, yaptığı analizle yaz döneminde en çok rota oluşturulan tatil bölgelerini açıkladı. Yandex Navigasyon, yaptığı analizlere göre; en popüler 10 tatil bölgesinden 7'si Ege ve Akdeniz bölgesinde yer alıyor. Ayrıca İstanbul’a yakınlığı ile bilinen Şile ve Karasu ve Marmara Denizi’ne kıyısı olan Şarköy de kullanıcıların en çok tercih ettiği bölgeler arasında.

2017 yılındaki Ramazan ve Kurban Bayramı tatili dönemlerinde kullanıcılarının seyahat verilerini dikkate alan Yandex Navigasyon'un hazırladığı rapora göre; Marmaris, Bodrum, Ayvalık ve Çeşme bölgeleri doğal güzellikleriyle tatilcilerin öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. kdeniz Bölgesi’nde ise turizm cenneti Antalya’ya bağlı olan Manavgat, Muratpaşa ve Alanya bölgeleri, en yoğun rota oluşturulan bölgeler olarak dikkat çekiyor. En popüler 10 tatil bölgesi listesinde ayrıca İstanbul’a yakınlığıyla bilinen Şile ve Karasu’nun yanı sıra Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Şarköy yer alıyor.

İstanbul'da yaşayanlar yaz aylarında en çok Şile'yi sonra da Bodrum'u tercih ediyor denize girmek için. Ankara'da yaşayanlar ise Antalya başta olmak üzere güney sahilindeki tatil yerlerine daha çok seyahat ediyor. Antalyalılar ise yaşadıkları bölgeden çok uzaklaşmadan Manavgat’a ve Alanya’ya gitmeyi tercih ediyorlar. Bursalılar ise çoğunlukla Ege’nin farklı bölgelerine gidiyor. İzmirlilerin de yaptığı her 5 yolculuktan 1’i Çeşme’de sonlandırıyor...

Yandex Navigasyon Tatil Rotaları Türkiye Çeşme Bodrum İstanbul Marmaris Ayvalık Şile
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor