Windows, Notepad'i Yıllar Sonra Güncelledi

İşletim sistemi Microsoft, 80'lerden beri Windows işletim sistemi içinde yer alan Notepad'i sonunda güncelledi

Windows, Notepad'i Yıllar Sonra Güncelledi
Windows, Notepad'i Yıllar Sonra Güncelledi Hilal Mert

İşletim sistemi Microsoft, 80'lerden beri Windows işletim sistemi içinde yer alan Notepad'i sonunda güncelledi. Notepad ya da Not Defteri olarak bilinen uygulamaya getirilen güncellemeleyle kullanıcılar metinlere yakınlaştırma ile Bul ve Değiştir adlı özellikleri kullanabileck. Bundan sonra Ctrl+F kombinasyonunu kullanarak metin içerisinde arattığınız kelimelerin her kullanımına yalnızca yatay olarak değil, satırlar arasında dikey olarak da ulaşabileceksiniz.

Not Defteri kullanmayı tercih edenler CTRL tuşuna basılı tutarak farenizin tekerleğini hareket ettirdiğinizde ise yakınlaştırma işlemini yapabilir. Ayrıca artık sözcük kaydırma özelliği etkinken satır ve sütun numaralarını görüntüleme mümkün olacak. Böylece uzun metinler arasında yerinizi kaybetmeden tarama yapabileceksiniz.

Uzayan satır sonu desteği de uygulamaya gelen güncellemeler arasında. Bundan sonra Notepad , Unix/Linux satır sonları (LF) ile Macintosh satır sonlarını (CR) da destekleyecek. Not Defteri güncelleştirmeleri Microsoft tarafından açıklandı. Güncellemeler, bu yıl Ekim ayında gelmesi beklenen ve Windows için bir sonraki büyük güncelleştirme olan Redstone 5'te (R5) görünecek. Beklemek istemeyenler Windows Insiders adı verilen Windows beta programına girebilir ve güncel uygulamayı kullanabilir.

Microsoft Not Defteri Notepad güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş