WhatsApp'a 'Okundu Olarak İşaretle' Özelliği Geliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a bir yeni özellik daha geliyo, artık "mavi tik" gidecek...

WhatsApp'a 'Okundu Olarak İşaretle' Özelliği Geliyor
WhatsApp'a 'Okundu Olarak İşaretle' Özelliği Geliyor Hilal Mert

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir özellikle yine gündemde! WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığıyla Android beta uygulamasını güncelledi. Güncelleme ile uygulamaya 'Okundu Olarak İşaretle' özelliği getirildi. Bundan sonra bildirim menüsünde okuduğumuz mesajlar için de karşı tarafa "mavi tik" gidecek.

WhatsApp beta'nın en son sürümü için yapılan bu güncelleme her kullanıcı için bu mevcut değil. WABetaInfo'ya göre, özellik tüm kullanıcılar için etkinleştirilmeden önce pek çok geliştirme yapılması gerekiyor. Bu nedenle, en yeni beta sürümüne güncelleyen WhatsApp kullanıcıları, geliştirme aşamasında olduğu için özelliği bulamayabilir.

Şirket yakın zamanda grup yöneticilerinin diğer kullanıcıları gruplara mesaj göndermesini engelleyen bir özellik de sunacak. İletilen mesajlar artık  viral yanlış bilgileri önlemek için de etiketlenecek. Kullanıcılar bunun dışında bir aramanın ortasında sesli ve görüntülü aramalara geçebilir.

"Okundu Olarak İşaretle" Nasıl Yapılır?

Özellik oldukça basit. Özellik WhatsApp'a geldiğinden, kullanıcılar uygulamayı ya da sohbeti açmaya gerek kalmadan, bir konuşmayı bildirim çekmecesinden hızlı ve kolay bir şekilde okuyabilecek. Mesajları bildirim menüsünden okuduğunuzda Okundu Olarak işaretle butonuna dokunarak karşı tarafa mesajları okuduğunuzu belirtebilirsiniz. Özellik etkinleştirildiği takdirde kullanıcılar WhatsApp bildiriminde “Okundu Olarak İşaretle” adlı yeni bir düğme bulacaklar.

Okundu Olarak İşaretle WhatsApp Android beta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı