Twitter Kilitlediği Hesapları Silmeye Başladı

Mikro blog Twitter şüpheli hesapların erişimini ve görünürlüğünü kısıtlamaya başladı, takipçi sayısında düşüş yaşabilirsiniz...

Twitter Kilitlediği Hesapları Silmeye Başladı
Twitter Kilitlediği Hesapları Silmeye Başladı Hilal Mert

Mikro blog Twitter şüpheli hesapları kilitlediğini duyurmuştu. Şimdi de dün paylaştığı bir blog gönderisinde hesap yönetiminde ani davranış değişikliği göstermesi nedeniyle kilitlediği hesapları, takipçi sayılarından da silmeye başlayacağını duyurdu.

Twitter'dan yapılan açıklamaya göre;birçok kişinin dört ya da daha az takipçi kaybedebilir, çok takipçili hesapların takipçi sayısında daha belirgin bir düşüş yaşanabilir. Şirket, açıklamasında bu durumun Twitter’ın aylık ve günlük aktif kullanıcı metriklerini etkilemeyeceğini de vurguladı.

Twitter’ın Mayıs ve Haziran aylarında 70 milyondan fazla hesabı askıya alacağı biliniyodu. Askıya alınan hesaplardan sonra silinmeye başlanan hesaplarla Twitter’ın ikinci çeyrekte kullanıcı sayısında düşüş yaşayacağına dair korkular gerçek olmaya başladı. Bu korkular Twitter’ın hisselerinin Pazartesi günü itibariyle Wall Street’te değer kaybetmeye başlamasına neden oldu.

Hisselerde düşüş yaşanması sonucu Twitter CEO’su Ned Segal bir açıklama yaptı. Kişisel hesabından tweet atarak açıklamasını yapan Ned Segal yatırımcılara seslendi ve platformdan silinen hesapların, şimdiye kadar sunulan raporlara eklenmediğini aktardı. Segal, bu hesapların 30 gün ve daha fazla süre boyunca aktif olmaması nedeniyle raporlara dahil edilmediğini de belirtti.

Bugün yapılan duyuru ise gerçek insanlar tarafından açılan ancak hesabı açan kişi tarafından yönetildiği onaylanamayan Twitter hesaplarını kapsıyor. Şirketin bu hesapların hacklendiği ya da hacklenme potansiyeline sahip olması yönünde endişelere sahip. Şirketin bu hesapları askıya alırken uyguladığı kriterlerden biri de e-posta ve şifre kombinasyonlarının başka bir yerde daha paylaşılmış olup olmadığı. Twitter bu paylaşma durumunun, hesapların güvenliğini ciddi anlamda riske attığını belirtiyor.

Twitter şüpheli hesaplar takipçi sahte hisse senedi sosyal medya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş