Twitter Hisselerinde Yüzde 15 Düşüş Yaşandı

Micro blog sitesi Twitter, çok sayıda sahte hesabı silmesi sonucu hisselerinde büyük düşüş yaşandı...

Twitter Hisselerinde Yüzde 15 Düşüş Yaşandı
Twitter Hisselerinde Yüzde 15 Düşüş Yaşandı Hilal Mert

Mikro blog Twitter, önce şüpheli hesapları kilitlediğini duyurmuş, sonra da dün paylaştığı bir blog gönderisinde hesap yönetiminde ani davranış değişikliği göstermesi nedeniyle kilitlediği hesapları, takipçi sayılarından da silmeye başlayacağını duyurmuştu.

Geçtiğimiz çeyrekte 336 milyon üyesi olan Twitter'ın üye sayısı 335 milyona geriledi. Kullanıcı sayısını artıramayan şirketin hisseleri yüzde 15 değer kaybetti. Yaşanan bu düşüşte yeni gizlilik yasalarının sosyal medya sitelerinde yarattığı baskının da etkili olduğu düşünülüyor. Şirketin gelirlerinin bu önlemler sebebiyle gelecek aylarda azalabileceği konuşuluyor.

NELER OLUYOR?

Yıllardır sahte hesaplarla başı dertte olan Twitter, geçtiğimiz günlerde nefret söylemlerini önlemek amacıyla Smyte adlı çevrimiçi güvenlik şirketini satın aldığını duyurmuştu. Harekete geçen şirket milyonlarca hesabı kapattı. Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleşen 70 milyon sahte hesabı askıya alma işlemiyle birçok kullanıcı rahatladı. Alınan bilgiye göre; kapatılan 70 milyon hesap 2017 Ekim ayında askıya alınan hesapların iki katından daha fazla. Twitter Güvenlik Ekibi Başkanı Del Harvey, konuya dair açıklama yaptı. Yapılan açıklamada yakın zamanda geliştirdikleri teknolojiyle sahte hesapları çok daha kolay tespit edebildiklerini söyledi. Harvey kapatılan hesapların, ilk çeyrek sonunda 336 milyon olan aktif kullanıcı sayısında fazla bir etki oluşturmadığını, çünkü sorunlu hesapların çoğunun düzenli tweet atmadığını aktarıldı.

Twitter takipçi hisse sahte hesap sosyal medya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?