Tesla Kendi İşlemcisini Üretecek

Tesla Kendi İşlemcisini Üretecek
Tesla Kendi İşlemcisini Üretecek Hilal Mert

Elektrikli araç ve elektrikli araç motor parçaları tasarlayan, üreten ve satan Tesla'nın sahibi olan Elon Musk, yapay zeka çipleri için artık Nvidia'ya bağlı kalmak istemiyor. Bu nedenle kendi firmasında yapay zeka çipleri üretmeye karar verdi. Elon Musk, gelir duyurusunda "Son 2-3 yıldır bu konu üzerinde yarı gizli bir modda çalışıyoruz. Sanırım kediyi çantadan çıkarmanın zamanı geldi..." dedi.

Elon Musk'un konuşmasından bahsettiği söz konusu kedi: Tesla bilgisayarı. Diğer adıyla "Donanım 3" olarak bilinen bu model, otomobillerin kendi kendine sürüş yeteneklerini geliştirmek için gereken tüm numaralandırma işlemlerini yapmak üzere Model S, X ve 3'e yerleştirilmesi için Tesla tarafından oluşturulmuş bir donanım parçası.

Şimdiye kadar Nvidia'nın Drive platformuna güvenen Tesla, ürünlerini kendi içinde inşa ederek, verimlilik adına kendi ihtiyaçlarına odaklanabileceğini ifade ediyor.

Elon Musk'a göre ; Nvidia'nın donanımı üzerinde çalışan Tesla'nın bilgisayarlı görüntü yazılımı saniyede yaklaşık 200 kare tutuyordu, özel çip ise saniyede 2000 kare sunabiliyor.

Kendi üretimini yapmak Tesla'ya kendi geleceği üzerinde daha fazla kontrol sağlayacak. Kendi üretimini yapan Tesla, kendi hızına göre kendi ihtiyaçlarını karşılayabilir. Donanımın eksik olduğu bir alan bulunursa, bunu oluşturmak için başkasını beklemeleri gerekmeyecek.

Tesla İşlemcis Nvidia yapay zeka çipleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!