Sosyal Medya Etiketi TBT Nedir, Neden Kullanılır?

Uzun süredir karşımıza çıkan sosyal medya etiketi TBT ne anlama gelir, neden kullanılır ve hangi günler kullanılır? İşte cevabı...

Sosyal Medya Etiketi TBT Nedir, Neden Kullanılır?
Sosyal Medya Etiketi TBT Nedir, Neden Kullanılır? Hilal Mert

Özellikle Instagram'da kullanılan TBT nedir, ne demektir? merak edenler için araştırdık...

Açılımı Throw Back Thursday olan TBT isminde de anlaşıldığı gibi perşembe günleri kullanılıyor. Perşembe'ye Dönüş ibaresi anlamına gelen TBT, kullanıcıların daha önce çektiği, yani güncel olmayan fotoğraflarını paylaşırken kullandığı bir kavramdır. TBT, 10 yıl önce çekildiğiniz ya da çektiğiniz bir fotoğrafı sosyal medyada paylaşırken eski olduğunu belirtmek için kullanılır. Kısaca TBT yazmanız paylaştığınız bu fotoğrafın eski bir güne ait olduğunu gösterecektir.

Peki neden Perşembe?

Perşembenin bir özelliği yok. Sadece Cuma gününden önceki gün, kullanıcılar birbiri ardına eski fotoğraflarını paylaşma akımını başlattığından ve haftanın bu günü tercih ediliğinden TBT kavramının sonundaki T, perşembe günü için ayrılmıştır. Eğer perşembe günü dışında bir fotoğrafa TBT yazarsanız bunun bir anlamı olmaz.

Eğer perşembe günü haricinde, örneğin salı veya çarşamba günü eskilerden bir fotoğraf paylaşmak istiyorsanız o zaman TBT'nin T'sini atıp TB şeklinde de paylaşabilirsiniz.

Eğer Instagram hesabınız herkese açıksa TBT hashtag'iyle dünya genelinde yeni takipçiler kazanabilir, takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

 

Throw Back Thursday TB TBT hashtag takipçi kazan Instagram Perşembe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?