Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Yazılımları Millileştireceğiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kullanılan yazılımların millileştirilmesi için çalışma başlatılacağını duyurdu...

Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Yazılımları Millileştireceğiz
Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Yazılımları Millileştireceğiz Hilal Mert

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Süleymaniye Camisi'nde bayram namazını kılmasının ardından İstanbul İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı İstanbul Kent Güvenlik Yönetim Sistemini (KGYS-MOBESE) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezini (AKOM) ziyaret etti.

AKOM'da kendini bekleyen basın mensuplarına açıklama yapan Bakan, önce polislerle ve İstanbul'da görevi başındaki güvenlik güçleri ile bayramlaştığını anlattı.

Bakan Varank, akıllı şehirler konseptinin dünyada trend haline geldiğini ve özellikle elektrikli otomobillerle birlikte insanların araçlarla şehre entegre olmalarının söz konusu olduğunu ifade etti. Bu konuda Türkiye'nin önünün nasıl açabileceği hususunda çalışmalar yaptıklarını anlatan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye'yi bu trendi yakalayan bir ülke haline nasıl getirebilir, bunun çalışmaları için gayret ediyoruz. Bunlar bizim önceliklerimiz arasında. Burada arkadaşlarımızın bir takım şikayetleri oldu. Çok doğru şikayetler. Buralarda kullanılan yazılımların çoğu yabancı yazılımlar. Birçok lisans ücreti bu yazılımlarla birlikte yurt dışına gidiyor. Biz arkadaşlarımıza burada acaba bunların millileştirilmesi, yerlileştirilmesi ile ilgili nasıl destekler verebiliriz, inşallah onların da çalışmalarını yapacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Yazılım Mustafa Varank
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor