Netflix, TV'de Kullanımı Daha Kolay Hale Getiriyor

İnternet üzerinden hizmet veren medya sağlayıcısı Netflix yeni tasarımıyla TV’de kullanımı daha kolay hale getiriyor...

Netflix, TV'de Kullanımı Daha Kolay Hale Getiriyor
Netflix, TV'de Kullanımı Daha Kolay Hale Getiriyor Hilal Mert

İnternet üzerinden hizmet veren medya sağlayıcısı Netflix pek sık güncellemediği tasarım için yeni bir adım attı. Mobil tarafında olmasa da web üzerinden ya da TV’de Netflix izleyenler için zaman zaman sıkıntılar yaşatan tasarım için Netflix, TV’de platformun kullanımını kolaylaştıran yenilikler yaptığını duyurdu.

Yeniliklerin yapıldığı tasarımda kategorileri bulmak kolaylaştı.  Yenilenen görünüm, bugün Netflix’in oyun konsolları, set üstü kutuları, yerleşik akıllı TV uygulamaları ve benzeri uygulamalar için aktif edilmiş olacak. Netflix’in tasarımda yaptığı en büyük yenilik, sol tarafta çıkan menü kısmı oldu. Menüde artık Arama, Ana Sayfa, Diziler (TV şovları), Filmler, Listem ve Yeni Çıkanlar gibi bölümler olacak. Kenar çubuğu, kullanıcıların istedikleri içeriklere ulaşmasını çok daha kolay hale getiriyor. Ayrıca Listem kategorisinin kenar çubuğunda olması kullanıcılar için ciddi bir avantaj.

Ay başında da kullanıcılara İnternet üzerinden hizmet veren medya sağlayıcısı Netflix'den abonelerini memnun edecek bir adım atmış ve 'ultra' isimli abonelik opsiyonunu Türkiye'de kullanıma sunmaya hazırlandığını duyurmuştu. Alınan bilgiye göre; Netflix bu abonelik sistemi üzerinde uzun zamandır çalışıyordu. Netflix'in Avupa'nın belli başlı bölgelerinde devreye soktuğu 'Ultra' isimli abonelik sistemine ilk geçecek ülkelerden biri de Türkiye oldu. Ultra abonelik şuan test aşamasında. abonelik opsiyonu kullanıma girdiği zaman Basit, Standart ve Premium aboneliklere bir de Ultra eklenecek. Abonelik opsiyonu kullanıma girdiği zaman Basit, Standart ve Premium aboneliklere bir de Ultra eklenecek. Ultra abonelik fiyatı şuan Avrupa'da 19.99 euro olarak, ülkemizdeki fiyatı da 47,99 TL olarak belirlendi. Avrupa'da HDR özelliği sunan bu paketin ülkemizdeki versiyonuna ise sadece 'en yüksek ses kalitesi' notu düşülmüş.

İnternet Netflix TV tasarım platform oyun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş