Kuzey Kore Sahte iPad’ini Piyasaya Sürdü

Güney Kore edindiği bir bilgiyi kamuoyu ile paylaştı. Kuzey Kore yönetimi, iPad ismini kullanarak Ryonghung iPad adını verdikleri bir tablet üretti. Üretilen tablet ülke içinde satışa sunulacak ve diğer ülkelere satılmayacak.

Kuzey Kore Sahte iPad’ini Piyasaya Sürdü

Kuzey Kore dış dünyaya karşı tamamen kapalı halde yaşıyor. Ülke içindeki tüm gıdalar ve teknolojiler kendilerine ait. Dış dünyadan haberi olmayan Kuzey Kore vatandaşları aslında çok geride olan teknolojilerinden dolayı çok memnun oluyorlar. Çünkü dış dünyanın çok gelişmiş olduğundan haberleri yok. Kuzey Kore bu kapsamda oldukça basit bir tablet üretti. Tablete ise Ryonghung iPad ismini verdi. Ürün Kuzey Kore içinde satışa sunuldu ve büyük ilgi görüyor.
Normalde hiçbir ülke Apple’ın patentini aldığı iPad ismini kullanma hakkı bulunmasa da Kuzey Kore tamamen dünyadan bağımsız olduğu için, herhangi bir telif hakkı ve şikayet gibi bir şey yapılamıyor.
Ryonghung iPad 1 GB RAM, 8GB hafıza, 1.2 Ghz işlemci ve 250 gram ağırlığa sahip. Bununla birlikte tableti alana klavyesi de yanında veriliyor. 


Daha önce de Kuzey Kore firmalarından bir tanesi, kendisine ait bir işletim sistemi geliştirdiğini söylemiş. Ama bakıldığında neredeyse her şeyiyle IOS’a benzeyen bu işletim sistemli bilgisayarları piyasaya sürmüş ve halk bu duruma çok ilgi göstermişti. 
Bakalım kuzey Kore ne zaman dünyanın geri kalanına katılacak.

 

 

Ryonghung iPad kuzey kore ipad üretti ipad telif hakkı kuzey kore tablet üretti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meyveye Sarılı Cinsel Taciz Notları
Meyveye Sarılı Cinsel Taciz Notları
Bedelli Askerlik Konusunda Erdoğan’dan Kesin Yanıt 16.09.2017
Bedelli Askerlik Konusunda Erdoğan’dan Kesin Yanıt 16.09.2017