İş Dünyasına Özel WhatsApp Business Kullanıma Sunuldu

WhatsApp iş odaklı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp Business'ı kullanıma sundu.

İş Dünyasına Özel WhatsApp Business Kullanıma Sunuldu
İş Dünyasına Özel WhatsApp Business Kullanıma Sunuldu

Facebook tarafından satın alındıktan sonra pek çok yeni özelliğe kavuşan WhatsApp’ın iş dünyasına özel sürümünün çıkacağı hep konuşuluyordu. Ha çıktı ha çıkacak denilen WhatsApp Business sonunda çıktı.

Anlık mesajlaşma denilince akla gelen ilk uygulama olan WhatsApp şimdilik küçük işletmeler için ücretsiz olarak WhatsApp Business uygulamasını kullanıma sunduğunu açıkladı. WhatsApp’ın açıklamasına göre ilk olarak Android kullanıcılarının deneyimleyebileceği WhatsApp Business uygulaması Google Play Store’dan indirilebilecek. 

Dünya genelinde kademeli olarak kullanıma açılması beklenen WhatsApp Business’ın ülkemizde ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Kullanıcıların Google Play Store üzerinden temin edebilecekleri WhatsApp Business uygulaması küçük işletmelerin müşterilerine daha kolay bir şekilde geri dönüş yapmalarına imkan tanırken kullanıcıların kişisel hesaplarına da ulaşmalarına imkan tanıyor. Kısa zamanda iOS kullanıcılarının da kullanımına sunulması beklenen WhatsApp Business’ın dikkat çeken özelliklerinden bazıları şunlar; 

 

  • İşletme Profilleri: Müşterilere, işletmenin tanıtımı, e-posta veya mağaza adresi ve web sitesi bağlantısı gibi bilgileri sağlıyor.
  • Mesajlaşma İstatistikleri: Mesajların kaç tanesinin okunduğu gibi metrik veriler elde edilerek analiz yapılabiliyor.
  • Mesajlaşma Araçları: İşletmeler, akıllı mesajlaşma araçları ile zamandan tasarruf edebiliyor. Bu araçlar arasında sıkça sorulan sorular için hızlı cevaplar, işletmeleri insanlara tanıtan karşılama mesajları ve meşgul olduğunuzda kullanılabilecek mesajlar yer alıyor.
  • Hesap Türü: İşletmeler, “işletme hesabı” olarak listeleniyor ve bu sayede insanlar işletmeyle mesajlaştıklarını biliyor. Zaman içinde hesaptaki numarayla, işletme numarasının örtüştüğü teyit edilen kimi işletmelerin hesapları onaylı hesap olarak görünecek.
  • WhatsApp’ın Windows işletim sistemi yüklü olan bilgisayarlara ve Mac’lere kurulan WhatsApp Web uygulamasıda WhatsApp Business’a ulaşılabilecek.

WhatsApp Business’ın iş dünyası tarafından sevilip sevilmediğini ise zaman gösterecek.

facebook whatsapp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş