Internet Explorer'da Virus Bulaştıran Büyük Açık

Internet Explorer kullananlara kötü haber geldi! Internet Explorer kullanıyorsanız, yeni keşfedilen büyük güvenlik açığı yüzünden bilgisayarınıza virüs bulaşabilir

Internet Explorer'da Virus Bulaştıran Büyük Açık
Internet Explorer'da Virus Bulaştıran Büyük Açık Hilal Mert

Internet Explorer kullananlara kötü haber geldi! Çinli anti-virüs firması Qihoo 360'ın keşfettiği sıfır-gün açığı Microsoft Edge yerine Internet Explorer kullananları ilgilendiriyor. Microsoft Edge yerine Internet Explorer kullanıyorsanız, yeni keşfedilen büyük güvenlik açığı yüzünden bilgisayarınıza virüs bulaşabilir.

Saldırganlar bu açığı içinde virüs bulunan bir Office dokümanı ile kullanıyor. Bu dosyayı açarsanız arka planda IE başlıyor ve uzaktan bir sunucu bilgisayarınıza virüsler yüklemeye başlıyor. Anlaşıldığı üzere; saldırı daha önce de bilinen Kullanıcı Hesap Denetimi kestirmesini kullanarak tüm uyarı mesajlarını etkisiz hale getiriyor ve bu esnada hedef bilgisayara virüsler yüklüyor.

Çinli anti-virüs firması Qihoo 360 keşfettiği sıfır-gün açığının küresel seviyede hedeflendiğini de açıkladı. Microsoft, tarayıcı olarak Windows 10 ve Microsoft Edge kullanmasını tavsiye ediyor.

Internet Explorer Nedir?

Windows Internet Explorer ya da eski adıyla Microsoft Internet Explorer. Microsoft tarafından geliştirilen bir Web tarayıcısıdır.

Microsoft Edge Nedir?

Windows 10, Windows 10 Mobile ve Xbox One'da kullanılmak üzere Microsoft tarafından geliştirilen web tarayıcısı.

Internet Explorer tarayıcı açık virüs güvenlik açığı anti-virüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş