Instagram’a Çevrimiçi Olduğunu Gösteren İşaret Geldi

Dünyaca ünlü video ve fotoğraf paylaşım platformu Instagram, bünyesinde bulunduğu Facebook gibi çevrimiçi olan kullanıcılar için yeni bir özellik getirdi...

 Instagram’a Çevrimiçi Olduğunu Gösteren İşaret Geldi
 Instagram’a Çevrimiçi Olduğunu Gösteren İşaret Geldi Hilal Mert

Dünyaca ünlü video ve fotoğraf paylaşım platformu Instagram, bünyesinde bulunduğu Facebook'a benzemeye devam ediyor... Her geçen gün bir yenilik ile kullanıcılarının karşısına çıkan Instagram, şimdi de kullanıcıların platformda aktif görünüp görünmediğini anlamamıza yardımcı olacak “yeşil nokta” özelliğini aktif ediyor.

Instagram'In devreye soktuğu bu özellik sayesinde herhangi bir arkadaşınızın platformda online olup olmadığını görebileceksiniz. Peki bu özellik nerede yer alıyor ve çevrimiçi olan kişi nasıl anlaşılır?

Yeşil nokta, bir iletiyi biriyle paylaşmak istediğinizde, uygulamanın doğrudan mesajlaşma bölümünde ve arkadaşınızın listesinde görünecek. Instagra yeşil nokta özelliği için, “Yalnızca sizi takip eden arkadaşlarınız veya Direct’te konuştuğunuz kişiler için aktiflik durumunu görebileceksiniz” açıklamasını yaptı. Düzenlemenin böyle olması da daha önce konuştuğunuz kişilere daha fazla konuşmanızın önünü açacak...

Instagram'ın kullanıcılarına yeşil nokta özelliği için bir hatırlatması var! Instagram ayarlarında bu durumun aktifliğini sonlandırabileceğiniz bir seçenek de bulunacak. Bu seçenek, tıpkı şu anda mevcut olan “bu kadar saat önce aktifti” özelliğini kapatabildiğiniz bir bölüme benzeyecek. Bir çok kullanıcı bu yeşil nokta özelliğini Messenger‘da bulunan bu özelliğe benzetti ancak yeşil nokta özelliği daha farklı olacak. Messenger’da bir kişi aktifse profil fotoğrafının altında yeşil, aktif değilse gri bir nokta çıkıyor. Kişi kendini tamamen gizlemek isterse de herhangi bir zaman belirteci görünmüyor. Instagram’da bundan biraz daha farklı olarak, kişi bu özelliği aktif etmese de çevrimdışı olsa da profil resminin yanında herhangi bir ibare yer almayacak. Böylece kullanıcının sizi görmezden gelip gelmediğini de anlayamayacaksınız.

Yeşil nokta Messenger mesajlaşma Facebook Instagram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?