Galaxy S8 Göz Tarayıcısı Hemen Hacklendi

Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S8 piyasaya sürüldü. Göz tarayıcısı ile övünen Samsung, hackerlar tarafından hemen hacklendi.

Galaxy S8 Göz Tarayıcısı Hemen Hacklendi
Galaxy S8 Göz Tarayıcısı Hemen Hacklendi

Samsung Galaxy S8 çıktığı günden beri gündemden düşmüyor. Samsung’un amiral gemisinde en hızlı işlemci ile birlikte bir çok özellik de bulunuyor. Özellikle iris tarayıcısı ve resim algılayıcı programları oldukça ilgi çekiyor. Ama son yapılan açıklamada, Alman hackerlar tarafından iris tarayıcı çok kolay şekilde hacklendiği ortaya çıktı.
Alman hackerlar telefonun sahibi kişinin yüzünün fotoğrafını çektikten sonra, bu fotoğrafı renkli bir yazıcıdan çıkardı. Ardından ise kontank lens alınıp, bu yazıcıdan çıkarılan fotoğrafın üstüne konulduğunda, telefon iris programı bu resim ve lensi telefonun sahibi kişi olduğunu zannedip şifre çözülüyor.
Normalde iris tarayıcılar en güvenlikli şifreleme sistemidir. Banka ve özel yerlerde iris tarayıcı kullanımı oldukça yaygındır. Samsung da S8 telefonunda bu sisteme geçse de, iris tarayıcı kolayca hacklenebildi.
Samsung bu haberin ardından iris tarayıcı hakkında bir açıklama yapmazken, muhtemelen iris tarayıcı yeni güncellemeler ile daha güvenli hale getirilmeye çalışılacak.
Hackerlar yaptıkları açıklamada, telefonlarda en zor şifreleme sisteminin sayı ile girilen parolalar olduğunu söyledi.
Bu sebeple eğer telefonunuzun aşılamaz olmasını istiyorsanız, çizgi şifreleme yada parmak izi veya iris tarayıcı yerine şifre koyabilirsiniz. Ama telefonunuz çok da önemli değilse, o zaman en pratik yolları kullanabilirsiniz.

 

samsung iris tarayıcı samsung iris tarayıcı hacklendi samsung galaxy s8 göz tarayıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Netflix, TV'de Kullanımı Daha Kolay Hale Getiriyor
Netflix, TV'de Kullanımı Daha Kolay Hale Getiriyor
 Instagram’a Çevrimiçi Olduğunu Gösteren İşaret Geldi
Instagram’a Çevrimiçi Olduğunu Gösteren İşaret Geldi