Facebook, "Yahudi Soykırımı" Kararını Açıkladı

Sosyal medya devi Facebook, Yahudi soykırımını inkar eden içeriği yasaklamayı planlamıyor. İşte detaylar...

Facebook,
Facebook, Hilal Mert

Sosyal medya devi Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, teknoloji haberciliği yapan Recode'dan Kara Swisher ile söyleşisine katıldı. Mark Zuckerberg, teknoloji haberciliği yapan Recode'dan Kara Swisher ile söyleşisinde, Yahudi soykırımının inkarını "çok incitici" bulduğunu ancak inkar edenlerin bunu bilerek yaptığına inanmadığını söyledi.

"Günün sonunda platformumuzun Yahudi soykırımını inkar eden içeriği kaldırması gerektiğine inanmıyorum çünkü farklı insanların yanlış anladığı şeyler olduğunu düşünüyorum." ifadesini kullanan CEO, Zuckerberg, incitici içeriğin, birine saldırmak ya da zarar vermek için organize edilmediği takdirde yasaklanmasına gerek olmadığını sözlerine ekledi.

Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg'den gelen bu yorum İftira ve İnkarla Mücadele Birliği dahil birçok kesimin tepkisini çekti. İftira ve İnkarla Mücadele Birliği'nden yapılan açıklamada, platformunda Yahudi soykırımının inkarının yayılmasına izin vermeme yönünde Facebook'un "ahlaki yükümlülüğü" bulunduğu bildirildi.

Sosyal medya devi Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg'den bir cevap gelecek mi merak konusu...

Sosyal medya Mark Zuckerberg Yahudi soykırımı ahlaki yükümlülük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş