Facebook Workplace'i Geliştirmek İçin Redkix'i Satın Aldı

Platformuna yeni özellikler eklemeye devam eden Facebook, bugün de kurumsal iletişim araçlarına odaklanan Redkix’i aldığını duyurdu...

Facebook Workplace'i Geliştirmek İçin Redkix'i Satın Aldı
Facebook Workplace'i Geliştirmek İçin Redkix'i Satın Aldı Hilal Mert

Platformuna yeni özellikler eklemeye devam eden Facebook, bugün de kurumsal iletişim araçlarına odaklanan Redkix’i aldığını duyurdu. Bugün kurumsal iletişim araçlarına odaklanan Redkix’i aldığını duyuran şirket, satın almanın maddi detaylarını paylaşmadı.

Redkix Nedir?

Redkix, iş yaşamında iletişimi daha etkin bir hale getirmek için e-postayı daha resmi ekip çalışması araçlarıyla kombinleyen araçlar sunan bir uygulama. İki yıl önce tohumlama turunda 17 milyon dolar yatırım alan Redkix’i bu yatırıma götüren değer ise sunduğu aracın bir e-posta ile Slack ya da Workplace gibi ortak çalışma araçlarıyla kombinlenebilmesiydi. Redkix’te de bir ekip çalışması yürütmesi oldukça kolay bir işlem. Kayıtlı bir kullanıcı olmamanız halinde de tüm iletişimi e-posta üzerinden yürütmenizde söz konusu. Redkix’in ekip çalışmasına odaklanan araçların atladığı bir noktaya çözüm getirdiğini ifade ediliyor. Geleneksel e-posta ve modern mesajlaşma arasındaki iletişim boşluğunu gideren Redkix, tüm uygulamalara var olan e-postanız üzerinden erişmenizi sağlıyor. Böylece kullanıcılar, tüm araçları tek bir yerden kolayca yönetebiliyor.

Redkix’in sağladığı teknoloji ise Workplace‘de kurulan iletişim modelini değiştirebilir. Kullanıcılar tıpkı Redkix’te olduğu gibi Workplace ve e-posta kullanımını beraber yürütebilir. Bu noktada Facebook’un Redkix satın almasının, Workplace’i daha geniş kitlelere taşıma amacı taşıdığını söyleyebiliriz. Ne de olsa kazançları ve kar oranı her geçen gün gerileme kaydeden Facebook, yüzünü başka projelere çevirerek gelir kaynaklarını arttırmak istiyor olabilir. Her hangi bir e-posta adresiyle kullanılabilen bu teknoloji, Facebook’un kendi ekosisteminin dışına çıkmasına da olanak tanıyor.

Facebook Workplace Redkix e-posta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor