Facebook WhatsApp'tan Gelir Elde Edecek

Sosyal medya devi Facebook, gelirlerini artırmak için bünyesinde bulunanWhatsApp‘ta yeni özellikler yayına aldı...

Facebook WhatsApp'tan Gelir Elde Edecek
Facebook WhatsApp'tan Gelir Elde Edecek Hilal Mert

Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz haftalarda açıkladığı ikinci çeyrek rakamlarının büyüme yavaşlığı ve 120 Milyar dolarlık değer kaybı nedeni ile yeni gelir kapısı araşyışına girdi!

Facebook, WhatsApp’ta yayına alınan üç yeni özellik ile müşterilerin işletmelerle daha hızlı iletişim kurması amaçlıyor. Bu özellikler nedir? Bu özelliklerden ilki anında sohbet başlatmayı sağlayan bir kısayol düğmesi. İkinci özellik sayesinde işletmelerin size WhatsApp üzerinden bilgi göndermesi sağlanıyor, üçüncü özellik ise gerçek zamanlı destek sağlanması amaçlanıyor.

Bu arada Facebook, WhatsApp’a yönlendiren display reklamlarını yayına aldı! Böylece reklam verenler, hedef kitlelerini WhatsApp sohbetine yönlendiren reklamlar yayınlayabilecek ve onlarla kolayca iletişim kurabilecek. Bu reklam modelinde işletmeler kendilerine gelen mesajlara 24 saat içinde ücretsiz olarak cevap verebiliyor. Ancak 24 saatten sonra verilen her hangi bir cevap için Facebook işletme sahiplerinden ödeme alıyor. Böylece şirket WhatsApp’a yapmış olduğu yatırımı yavaş yavaş gelire dönüştürüyor.

Facebook, bir sosyal ağ olarak güç kaybederken, satın aldığı uygulamalar üzerinden çapraz reklam modelleriyle kendini var etmeye devam ediyor. Bir süredir Instagram Hikayeler reklamlarına odaklanan şirketin, gelir kaynaklarını çoğaltmak adına WhatsApp’a yeni reklam modelleri eklemesi de muhtemel.

Facebook WhatsApp mesajlaşma kurumsal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor