Facebook ve Instagram'da Geçirilen Zamanı Öğrenmek Artık Mümkün

Sosyal medya devi Facebook ve bünyesinde bulundurduğu Instagram'ın kullanıcıları artık ne kadar uygulamada vakit geçirdi öğrenebilir...

Facebook ve Instagram'da Geçirilen Zamanı Öğrenmek Artık Mümkün
Facebook ve Instagram'da Geçirilen Zamanı Öğrenmek Artık Mümkün Hilal Mert

Sosyal medya devi Facebook ve bünyesinde bulundurduğu Instagram dnya çapında ünlü ve milyonlarca kullanıcısı var! Durum böyle olunca birçok kişinin vaktinin büyük bir bölümünü harcadığı uygulamalar da Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya uygulamaları oluyor. Sosyal medyada geçirilen zamanı Facebook ve Instagram, resmi bir şekilde kullanıcılarına haber vermeye hazırlanıyor.

Bundan böyle kullanıcıların uygulamalarda ne kadar süre geçirdiğini gösteren ve görüntüleyen bir gösterge panosu yer alacak.

Instagram’da geçirdiğiniz vakti nasıl öğrenebileceksiniz?

Uygulamanın “Ayarlar” kısmını açtığınızda karşınıza yeni bir bölüm olan “Aktiviteleriniz” kısmı geliyor. Bu seçeneğe tıkladığınızda, sizi her gün uygulamada ne kadar zaman harcadığınızı gösteren bir gösterge panosu ve haftalık ortalama karşılıyor. Buradan, günde belirli bir süre için uygulamadayken sizi bilgilendiren bir “Günlük Hatırlatıcı” ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, uygulamadan gelen mesajları sekiz saate kadar, tıpkı WhatsApp‘ta olduğu gibi, geçici olarak kapatabilirsiniz.

Facebook’da geçirdiğiniz vakti nasıl öğrenebileceksiniz?

Uygulamanın en altında sol üç çizgiye tıklayıp en alttaki “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesinde yer alan “Aktiviteleriniz” bölümüne tıklayın. Instagram ile aynı özelliklerin bulunduğu bir panoya yönlendirileceksiniz ve o kısımda uygulamada geçirdiğiniz vakti öğreneceksiniz.

Bu özelliklerin şu an için Türkiye için aktif edilmedi...

Facebook Instagram sosyal medya Ayarlar Günlük Hatırlatıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor