Facebook Çöpçatanlık Uygulamasını Test Ediyor

Sosyal medya devi Facebook, çöpçatanlık uygulamasıyla ilgili de görüntüler ve bilgiler paylaştı...

Facebook Çöpçatanlık Uygulamasını Test Ediyor
Facebook Çöpçatanlık Uygulamasını Test Ediyor Hilal Mert

Sosyal medya devi Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, geçen aylarda Facebook’ a yeni bir flörtleşme aracı ekleneceğini duyurmuştu.

Sosyal medya devi Facebook şimdi bu özelliği yayına sokmadan test etmeye başladı. Alınan bilgiye göre; Facebook çalışanlarından buluşma profilleri için uydurma bilgiler girmelerini istemiş. Uygulama herkese açılmadan önce bu verilerin silineceği belirtiliyor. Bir ekran görüntüsündeki açıklamalara göre, Facebook çalışanları bu teste gönüllü katılabiliyor. Ayrıca, şirketin taciz karşıtı politikası uygulamada da geçerli olacak. Bu uygulama cinsiyet, konum, hangi cinsiyetlerle ilgilenildiğini sorarak eşleştirme yapıyor.

Facebook Dating'in profilinin Facebook profilinden ayrı tutulacağı ve birbirini beğenen kişilerin profillerini görebileceği belirtilirken, şirket kişilerin buluşma ihtimallerini artırmak için, aynı etkinliklere katılanlara da profil gösterme özelliği sunacak.

Facebook’ a yeni bir flörtleşme aracı eklenecek ve kullanıcılara platformdaki aktivite geçmişlerini silme olanağı tanınacak. Facebook’a eklenecek çöpçatanlık aracıyla kullanıcıların kendisine partner aramak için özel bir profil oluşturacağını ve bu profil arkadaşlarına gösterilmeyecek. Eklenecek olan flörtleşme özelliğinin uzun dönemli partnerler bulmak için kullanılacak.

Facebook kullanıcılarından 200 milyon kişi "bekar" olduğunu ilan etmiş durumda. "Gerçek ve uzun dönemli ilişkiler inşa etmek için çalışıyoruz"  diyen Mark Zuckerberg flörtleşme özelliğinin tamamen opsiyonel olduğunu bildirdi.

Facebook Çöpçatanlık Sosyal medya flört
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?