E-devlet Kapısında Yeni Dönem Başladı

Kullanıcı sayısı 39 milyona yaklaşan e-Devlet Kapısı'nda verilen hizmetlerine bugün itibari ile bir yenisi eklendi...

E-devlet Kapısında Yeni Dönem Başladı
E-devlet Kapısında Yeni Dönem Başladı Hilal Mert

Kullanıcı sayısı 39 milyona yaklaşan e-Devlet Kapısı'nda verilen hizmetlerine bugün itibari ile bir yenisi eklendi. Yeni sistemin ilk Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan e e-Devlet Kapısı kullanıcısı işitme engelli vatandaşların ihtiyaç duydukları çağrı merkezi hizmetine mobil uygulamalar üzerinden de alabileceklerini duyurdu. İşitme engellilere yönelik Görüntülü Çağrı Merkezi Hizmeti 2015 yılında hizmete girmiş ve bilgisayar ortamında kullanılıyordu, şimdi mobil uygulama ile de hayata geçti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yaptığı açıklamada, engellilerin hayatta daha fazla yer almaları hususunda önemli projelere imza attıklarını ve bu kapsamda çalışmaya devam edeceklerini bildirdi.

Turhan konuya dair şöyle konuştu;

"e-Devlet ile ilgili hizmet türü bu kadar yaygınlaşıp, bütün hizmetler oradan alınabilir hale gelince bilişim okuryazarlığı olmayan veya engelli vatandaşlarımıza da ülke çapında kamu hizmetini elektronik ortamda sunmayı amaçlıyoruz.

İşitme engelli vatandaşlarımız, Görüntülü Çağrı Merkezi Hizmeti uygulamasını Apple App Store ve Google Play Store uygulama marketlerinden indirerek kullanabilecek, işaret dili veya yazı kullanarak mobil cihazlar üzerinden kolay bir şekilde operatörlerimizle iletişim kurabilecek. Ayrıca vatandaşlarımız, sorularını, sorunlarını, isteklerini ve önerilerini daha kolay ve rahat bir şekilde bildirecek ve çözüme kavuşturabilecek.

Söz konusu hizmetle dolaylı iletişimin sebep olabileceği yanlış anlaşılmaların ve zaman kaybı gibi unsurların ortadan kaldırılacak, böylelikle işitme engelli vatandaşların yaşam kalitelerinin artırılacaktır.

TÜRKSAT'ın, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik benzeri projeleri hem sosyal sorumluluk anlayışının bir gereği olarak hem de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının vizyonuna uygun bir şekilde gerçekleştirmeye devam ediyor olacak.

Yeni hizmetin ülke ve işitme engelli vatandaşlar için hayırlı olmasını diliyorum."

E-devlet E-devlet Kapısı Yeni Dönem işitme engelli çağrı merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor