Dünyada Bir İlk! Apple 1 Trilyon Dolara Ulaştı!

ABD merkezli teknoloji devi Apple dünyada bir ilki başlattı ve 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşarak adını tarihe yazdırdı

Dünyada Bir İlk! Apple 1 Trilyon Dolara Ulaştı!
Dünyada Bir İlk! Apple 1 Trilyon Dolara Ulaştı! Hilal Mert

ABD merkezli teknoloji devi Apple dünyada bir ilki başlattı ve 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşarak adını tarihe yazdırdı. Hisse başına 207 doları gören Apple hisseleri sayesinde teknoloji devi 1 trilyon dolara ulaşan ilk ABD şirketi olmayı başardı.

Temmuz sonunda Online alışveriş devi Amazon ise bu hafta 902 milyar dolarlık değere ulaşmış ve Apple 'ı geçebileceği gündeme gelmişti. Bu değeri ilk yakalayn Apple oldu.

Apple tarihte 1 trilyon dolar değerine ulaşan ilk teknoloji şirketi olurken PetroChina'nın ardından bu unvanı kazanan ikinci şirket oldu. Çin merkezli petrol ve doğalgaz devi PetroChina, 2007 yılında piyasa değerini 1 trilyon dolara çıkarmıştı.

Bilgisayar ve telefon markalarında teknoloji devleri arasında yer alan Apple'ın Eylül ayında düzenlenecek lansman etkinliğinde ikisi OLED biri ise LCD ekranlı olmak üzere üç yeni iPhone tanıtması bekleniyor.

BGR isimli internet sitesi 6.1 inçlik LCD panelle piyasaya sürülecek modelin bir görselini ele geçirmeyi başardı. Söz konusu görüntü, kılıf üreticisi Ghostek aracılığı ile ortaya çıkmış durumda.

Öncelikle LCD ekranlı iPhone'un tanıtılacak üç telefon arasındaki en uygun fiyatlı model olması bekleniyor. Bu nedenle OLED varyantları ile tam olarak aynı özelliklere sahip olmayacak.

Apple'a yakın anonim bir kaynak tarafından da doğrulanan render, cihazın tek lensli bir kamerayla geleceğini doğruladı. Ekranın üst kısmındaki geniş çentikte yer alan sensörler telefonun Face ID güvenlik teknolojisine sahip olduğunu gösteriyor. Görünürde Touch ID butonunun olmaması da bunun bir göstergesi.

LCD'li modelin çerçeveleri iPhone X'dakilerden biraz daha büyük gibi duruyor ancak muhtemelen Apple ekran denetleyicisini gizlemeye ihtiyaç duyduğu için böyle bir tasarım seçmeyi tercih etti.

Apple teknoloji ciro kar sermaye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor