BTK Whatsapp’ı Yasaklayacak mı? Şimdiden Anketlere Başladı

Son günlerde bir çok siteye erişimi engellemesi ile gündeme gelen Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK), kendi sosyal medya hesabından anket yapmaya başladı. Ankette “ Whatsapp olmasaydı hangi uygulamayı kullanırdınız?” sorusu soruluyor.

BTK Whatsapp’ı Yasaklayacak mı? Şimdiden Anketlere Başladı
BTK Whatsapp’ı Yasaklayacak mı? Şimdiden Anketlere Başladı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK), son günlerde sık sık gündeme geliyor. Ara ara interneti yavaşlatan, sosyal medyayı kapatan ve bir çok siteye de erişimi engelleyen BTK, en son Wikipedia’yı yasakladı. İnternet ansiklopedisi Wikipedia’da yayınlanan bir makaleden dolayı BTK siteyi erişime engelleme kararı aldı. Normalde Wikipedia oldukça yararlı bir site olup, istenildiğinde içeriği değiştirilebiliyordu.
Son olarak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK), sosyal medya sitesi Twitter hesabından yaptığı anketle Whatsapp kullanıcılarını korkuttu.
“Whatsapp olmasaydı hangi uygulamayı kullanırdınız?” sorusunu soran ve şıklara Viber, Wechat, Line ve Bip programlarını koyan BTK, herkesin aklına acaba Whatsapp da mı kapanacak sorusu geliyor.   
BTK bu konuda henüz bir bilgi vermezken, anketin bitmesine 6 gün kaldı. 6 gün sonunda belki neden böyle bir anket yaptığını öğrenebiliriz.
Bakıldığında Line, Bip, WeChat ve Bip uygulamaları Whatsapp’ın yanına yaklaşamayacak kadar geride kalmış. Eğer ülkemizde Whatsapp yasaklanırsa, haberleşme alanında resmen mağdur olacağız demektir.
Şıklarda Turkcell uygulaması olması da acaba yerli haberleşme programını kullanmaya zorlamak için Whatsapp kapatılacak mı düşüncesi de gelmiyor değil.

 

whatsapp whatsapp yasaklanıyor btk whatsapp anketi bip
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek