Bir Devir Sona Eriyor, Yahoo Messenger Kapanıyor...

Bir dönemin en popüler mesajlaşma hizmeti olan Yahoo Messenger kapatılacak, peki ne zaman? İşte detaylar...

Bir Devir Sona Eriyor, Yahoo Messenger Kapanıyor...
Bir Devir Sona Eriyor, Yahoo Messenger Kapanıyor... Hilal Mert

20 yıl önce en popüler mesajlaşma hizmeti olan Yahoo için yolun sonu göründü! Son dönemde güçlü rakipleri ile rekabet edemez duruma gelen ve 'efsane' olarak anılan Yahoo messenger için kapatılma kararı verildi.  Yahoo Messenger'ın kapanacağı bilgisi yapılan resmi duyuru ile kamuoyu ile paylaşıldı. Yapılan açıklamaya göre; uygulama 17 Temmuz itibari ile erişime kapanacak.

Bir dönem Google'ın sektördeki en büyük rakibi olarak gösterilen Yahoo, 2013 yılında uğradığı siber saldırı sonucu 3 milyar Yahoo hesabının etkilendiğini duyurmuş ve kullanıcıları arasında güveni kaybederek son darbeyi almıştı.
 
Geçen yıl bünyesindeki yaklaşık 3 milyar hesaptan bir milyarının sızdırıldığını açıklayan Yahoo güvenlik açığı nedeniyle kullanıcılarından büyük tepki toplamış hatta Yahoo en son yaptığı açıklamada her bir kullanıcının 2013 yılındaki siber saldırı nedeniyle mağdur olduğunu itiraf etmişti.

Yahoo, şirketin Verizon ile entegrasyonu sırasında elde edilen istihbarat sayesinde kullanıcı hesaplarında daha fazla ihlal tespit ettiğini ve adli birimlerden de yardım aldığını şu açıklamayı yapmıştı;

"Önemle belirtmek gerekiyor ki, Yahoo'nun Aralık 2016'da Ağustos 2013'te gerçekleşen siber hırsızlığı hırsızlığı duyurmuş ve bununla bağlantılı olarak tüm hesapları korumak için harekete geçmiştir. Şirket, hırsızlıktan beri şifrelerini değiştirmeyen tüm kullanıcıların bunu yapması için zorunlu tutmuştur. Ayrıca, Yahoo, şifrelenmemiş güvenlik soruları ve cevaplarını geçersiz kılarak bir hesaba erişilmesini geçersiz kılmıştır."

Yahoo Messenger Yahoo Messenger mesajlaşma sosyal ağ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?