BBC, Spotify ve Apple Music’e Rakip Oldu

İngiltere’nin devlet televizyon ve radyo kanalı BBC, iOS için yayınladığı yeni “radyo” uygulamasıyla, Spotify ve Apple Music’e rakip oluyor...

BBC, Spotify ve Apple Music’e Rakip Oldu
BBC, Spotify ve Apple Music’e Rakip Oldu Hilal Mert

İngiltere’nin devlet televizyon ve radyo kanalı BBC, iOS için yayınladığı yeni “radyo” uygulamasıyla, Spotify ve Apple Music’e rakip oluyor.

Pop müziğin kalbi olarak kabul edilen Londra’daki merkezden yayın yapan BBC, müzik dünyasında sahip olduğu güçlü ilişkiler ve geniş takipçi sayısıyla, dünyanın en önemli müzik yayın uygulamaları arasına girecek gözüyle bakılıyor.

Uygulamanın iOS’ta güncellenen son versiyonu ile BBC Sounds, müzik dünyasından haberler veren önemli bir haber kaynağı olma yolunda ilerliyor. BBC Sounds, müzik dünyasından haberler veren önemli bir haber kaynağı olduğu kadar genç müzisyenlerin seslerini duyurmak için kullanacağı değerli bir platfrom da olacak.

Geçtiğimiz hafta da dünyanın en çok tıklanan video paylaşım sitesi Youtube da YouTube Music'i resmen hizmete açtı. Milyonlarca şarkıyı dinleme imkanı veren uygulama YouTube Music, diğer müzik servisleri gibi kullanıcılara üyelik avantajları sunuyor.

Alınan bilgiye göre; YouTube Music’i 17 ülkede resmi olarak kullanıcılarla buluştu. Şarkı arasında ve şarkı başında çıkan kısa süreli reklamları izlemek şartı ile kullanıcılar YouTube Music’i ücretsiz kullanabiliyor. Reklamları izlemeden sınırsız müzik dinlemek istiyenler ise ayda 9.99 dolar ödeyerek YouTube Music Premium ile müzik dinleyebilir. Kullanıcılar ayda 14.99 dolar ödeyerekde  aynı avantajlardan altı kişinin kullanabileceği aile paketini tercih edebilir.

Kullanıcılar üyelik tercihini yapmadan önce 3 ay süreyle YouTube Music Premium’un ücretsiz deneme sürümünden de yararlanabiliyor. iOS ve Android için tasarımı yenilenen YouTube Music 'te bir diğer yenilik ise YouTube Red’in yerine gelen YouTube Premium servisi. Kullanıcılar ayda 11.99 dolar ödeyerek servisin sunduğu bütün film ve dizilerden yararlanabiliyor. Ayrıca ayda 17.99 dolar ile aile paketi seçeneği ve 3 aylık ücretsiz deneme seçeneği de mevcut.

BBC BBC radio Spotify Apple Music müzik iOS haber müzisyen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?