Apple'ın Yeni Tasarımıyla iPhone’lar Pasaport Yerine Geçebilecek

Teknoloji devi Apple’ın iPhone üzerinden kimlik saptama teknolojisi ile ilgili yaptığı patent başvurusu olumlu sonuçlandı! İşte detaylar...

Apple'ın Yeni Tasarımıyla iPhone’lar Pasaport Yerine Geçebilecek
Apple'ın Yeni Tasarımıyla iPhone’lar Pasaport Yerine Geçebilecek Hilal Mert

Teknoloji devi  Apple’ın iPhone üzerinden kimlik saptama teknolojisi ile ilgili yaptığı patent başvurusu olumlu sonuçlandı! Alınan bilgiye göre; Apple’ın iPhone üzerinden kimlik saptama teknolojisi ile ilgili ABD Patent ve Marka Bürosu’na yaptığı patent başvurusu kabul edildi ve kayda alındı.

Apple Insider portalının aktardığına göre patenti istenen teknolojinin akıllı telefonların pasaport yerine kullanılmasına olanak tanıyacağı tahmin ediliyor. Önerilen fikir, güvenli depolama alanından şifrelenmiş kişisel verilerin bilgi talep eden makama aktarılabilmesine dayanıyor. 

Önerilen konseptin çok geniş bir alanda kullanılabileceği, yeni tasarımdan hem özel şirketlerin, hem de (pasaport kontrolünde) devletlerin yararlanabileceği öngörülüyor.

Alınan bir diğer bilgiye göre; Apple ABD Patent ve Marka Bürosu'na her hafta çok sayıda patent başvurusunda bulunuyor ancak geliştirilen teknolojilerin çok azı şirketin ticari ürünlerinde uygulanıyor.

Peki bu özellik neye yarayacak veya ne gibi durumlara engel olacak?

Aktarılan bilgiye göre; Apple, uygulama üzerindeki bilgileri birçok akıllı telefonda bulunan NFC gibi radyo frekanslı tanıma teknolojilerinin yardımıyla aktarmayı planlıyor. Tasarımcılara göre, verilere izinsiz olarak ulaşılmasınıysa Touch ID ve Face ID gibi gelişmiş biyometrik doğrulama teknolojileri engelleyecek.

Apple Yeni Tasarım iPhone Pasaport ABD Patent ve Marka Bürosu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor