Apple Yeni iPhone’larda O Özelliği Kaldırıyor

ABD merkezli teknoloji devi Apple, eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone modellerinde çok konuşulacak bir karara imza atmaya hazırlanıyor...

Apple Yeni iPhone’larda O Özelliği Kaldırıyor
Apple Yeni iPhone’larda O Özelliği Kaldırıyor Hilal Mert

ABD merkezli teknoloji devi Apple, eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone modellerinde değişikliğe gidecek! Kullanıcılar tarafından çok konuşulacak olan bu değişiklik 3D Touch özelliğini ilgilendiriyor.

Alınan bilgiye göre, 3D Touch özelliğini gelecek iPhone modellerinde kullanmayacak. Yani, 2015 yılında tanıtılan iPhone 6S ve 6S Plus ile birlikte kullanıma giren 3D Touch 3 yıl içinde miadını doldurmuş olacak.

Bir diğer bilgiye göre de yeni iPhone modellerinde Apple kalemleri desteklenmeyecek. Bunun nedeni olarak ise Apple'ın maliyetleri düşürme isteği gösteriliyor.

Apple'ın yeni iPhone modellerini tanıtacağı lansman tarihi yaklaştıkça, yeni iPhone modelleriyle ilgili sızıntı ve iddialar da giderek artıyor. Teknoloji kulislerinde dolaşan o iddialar şöyle;

Apple yeni modellerde 'Full Active LCD'ye yer verecek.Bu da cihazların çerçevesinin yarıyarıya küçülerek 0.5 milimetreye ineceği anlamına geliyor.

Ekran boyutları 5.8 inç ila 6.5 inç arasında değişen, farklı renk seçenekleri ve tasarım sürprizleri bulunan iPhone X’ları için 800 dolardan 1000 dolara kadar çıkacak bir fiyat aralığı belirledi.

iPhone X 'in yeni modellerinde mavi ve turuncu renk seçeneğine de yer verilecek.

Apple iPhone 3D Touch iPhone X
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş