Adil Kullanım Kotası 1 Mayıs İtibariyle Kaldırılıyor

Ülkemizde interneti rahat rahat kullanılmamasına sebep olan adil kullanım kotası 1 Mayıs itibariyle gevşetilecek ve 2018 yılında ise tamamen kaldırılacak.

Adil Kullanım Kotası 1 Mayıs İtibariyle Kaldırılıyor
Adil Kullanım Kotası 1 Mayıs İtibariyle Kaldırılıyor

Ülkemiz gelişmiş ülkelere göre internet dünyasında biraz gerilerden geliyor. Bir çok gelişmiş ülkede adil kullaım kotası yokken ülkemizde uygulanmaya devam ediyor. Son yapılan açıklamaya göre 2018 yılında adil kullanım kotasının tamamen kaldırılması planlanıyor. Bu kapsamda bu yıl altyapı oluşturulurken, bu yıl ise 1 Mayıs itibariyle tamamen kaldırılamayan adil kullanım kotasında internet hızları biraz daha yükseltiyorlar.

2017 yılo bir Mayıs tarihinden itibaren adil kullanım kotası sınırına ulaşan internet, eskiden sabit olarak 3 Mbps hıza düşerken, atık internetin ilk hızına bağlı olarak değişiklik gösterecek.

Bununla birlikte yapılacak yeni düzenleme ile birlikte, 1 Mayıs 2017 tarihi itibariyle gece 02.00 - 08.00 arasında kullanılan internet adil kullanım kotasına dahil edilmeyecek. Yani bu saatlerde kullanılan internet tamamen bağımsız olacak.

Bu kapsamda adil kullanı kotası dolayısıyla internetin yavaşlamaması için, büyük boyutlarda bir şey indirecekseniz gece bu saatler arasında indirmeniz tavsiye ediliyor. Böylece sanki adil kullanım kotası yokmuş gibi internetherkese yeteceği düşünülüyor.

ELEKTRİKTE DE AYNI DÜZENLEME YAPILMIŞTI

Zamanında elektrikler de gece saatlerinde daha ucuz yapıldı ve vatandaş gece saatlerinde elektrik çok yakan aletleri kullanıyor ve tasarruf ediyorlardı.

Son yapılanma internet kullanıcılarını biraz rahatlatsa da, asıl rahatlama 2018 yılında adil kullanım kotasının kaldırılmasıyla olacak.

adil kullanım kotası 1 mayıs adid kullanım kotası 1 mayısta akk kalkacak akk adil kullanım 2017 1 mayıs 2017 adil kullanım kotası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler