1 Haftada 36 Milyon Android Telefona Virüs Bulaştı.

Son dönemde sanal ortamlarda virüsler boy göstermeye başladı. Uzun süredir ciddi virüs tehtidi altında olmayan teknoloji dünyası Wanna Cry virüsünün ardından, bir de Android virüsü ile boğuşmak zorunda. Son dönemde çıkan Judy isimli virüs, sadece 1 hafta içinde 36 milyon Android kullanıcısına bulaşmayı başardı.

1 Haftada 36 Milyon Android Telefona Virüs Bulaştı.
1 Haftada 36 Milyon Android Telefona Virüs Bulaştı.

Artık dünya teknoloji ile yönetiliyor. Teknoloji de durdurak bilmeden sürekli olarak gelişiyor. Teknolojiyi iyiye kullananlar olduğu gibi, kendilerini tatmin etmek için yada gerçekten zarar vermek amaçlı ir çok hacker da bu teknolojiyi zararlı yönlerde kullanıyor. Bu kapsamda son yıllarda ciddi virüsler ortaya çıktı. Son çıkan Wanna Cry virüsünden 200 bin kişi etkilense de Android’e sızmayı başaran virüs Judy, tam 36 milyon cihaza sadece 1 haftada bulaştırıldığı tahmin ediliyor.
Judy virüsü gereksiz uygulamalardan yayılarak herkesin telefonuna giriyor.  Virüsün amacı ise daha çok reklama tıklatarak kişilerin reklam gelirlerini artırmak.
Judy virüsü bir uygulamayı açmaya çalıştığınızda sizi bir reklama yönlendiriyor ve reklama girdiğiniz için de virüs sahipleri reklam geliri elde ediyor. Böylece çok ksıa zamanda bir ok kez reklamlarına tıklanmış oluyor. Kişilerden para çalmayan bu virüs sahipleri, Google’dan para çalmayı amaçlamış gibiler. Çünkü sahte reklamları Google fark edemezse, fazladan reklam tıklarına para vermek durumunda.
Virüsü siz de telefonunuza bulaştırmamak için, uygulamayı indirirken yorumları ve yıldız seviyesine dikkat ediniz.

 

judy virüsü judy android virüsü android virüsü korunma yolları wanna cry virüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek