Uyuşturucunun En Büyük İlacı 'Spor'

Bakan Osman Aşkın Bak, semt sahasında, profesyonel futbolculara taş çıkartacak şov yaptı. Bakan Bak, uyuşturucunun ilacının spor olduğunu söyledi.

Uyuşturucunun En Büyük İlacı 'Spor'
Uyuşturucunun En Büyük İlacı 'Spor'

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize İslampaşa mahallesindeki semt sahasında, 17 merkez semt sahasının açılışının ne denli olduğuna dikkat çekti.

Uyuşturucu ile mücadelede en büyük ilacın, spor olduğunu söyleyen Bakan Bak, “Herkese görev düşüyor. Herkesi spor sahalarına getirmek gerek. Spor bir yaşam tarzı. Gençleri spora yöneltmek için yoğun çalışma yapıyoruz. Okullarda yetenek taraması başlattık. Bir ay içerisinde yaklaşık 425 bin gencin taramasını gerçekleştirdik. Bunların en az iki lisans almasını hedefliyoruz." diye konuştu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Bak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sporu ne kadar çok önemsediğini hatırlatarak, “Türkiye'de 10 binlerce sayılacak semt sahaları yapıyoruz. Uyuşturucunun ilacı spor. Sporun gücü aynı zamanda terörü de yenecektir. Bunu doğu ve Güneydoğu Anadolu'da da görüyoruz. Yaptığımız tesislerde onlarca çocuk spor yapıyor. Dağa gitmiyorlar ve biz orada onlarla spor yaparken de büyük keyif alıyoruz.” dedi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde gençlerle spor yapma şansı bulduğunu söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Bak, "Bizim ricamız herkesten çocuklarını alıp spor salonlarına getirsinler. Rize'de de tesisler yapıyoruz. Bu tesisler ülkemiz için çok önemli. Amatör spor kulüplerinin yöneticileri birer kahraman. Çocuklarımızın ellerinden tutup onlara lisans çıkarsınlar. Uyuşturucu ile mücadele etmeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

gençlik ve spor bakanlığı osman aşkın bak rize semt sahaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş