Şampiyonlar Ligi'nde Oyuncu Değişikliği Sayısı 4'e Çıktı

UEFA Şampiyonlar Ligi ile ilgili bir dizi radikal karar aldı. Buna göre Şampiyonlar Ligi TSİ 23.00 ve 00.00'da başlayacak ve Şampiyonlar Ligi maçlarında oyuncu değişikliği sayısı 4'e çıkacak.

Şampiyonlar Ligi'nde Oyuncu Değişikliği Sayısı 4'e Çıktı
Şampiyonlar Ligi'nde Oyuncu Değişikliği Sayısı 4'e Çıktı Umut Aslan

UEFA resmi internet sitesinde Şampiyonlar Ligi ile ilgili aldığı  bir dizi radikal kararları yayınladı. Önümüzdeki sezondan itibaren Şampiyonlar Ligi'nde çok şey değişecek. Geçen ay UEFA Başkanı Alexander Caferin'in öncülüğünde Slovakya'da toplanan UEFA'nın önümüzdeki yılın Şampiyonlar Ligi stratejisini belirleyen bir takım önemli kararlar aldığı bugün ortaya çıkmış oldu. Alınan bu kararların sadece Şampiyonlar Ligi'nde değil UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Süper Kupası'nda da geçerli olacak.

UEFA'nın resmi internet sitesinden de duyurulan o kararlar bugün itibari ile resmiyet kazandı ve bu önemli kararlar 2018-2019 yılından itibaren Şampiyonlar Ligi'nde resmen uygulamaya konacak. 

UEFA'nın almış olduğu kararlardan en çarpıcı olan karar ise Şampiyonlar Ligi maçlarında oyuncu değişikliği sayısının 4'e çıkacak olması. Fakat 4. oyuncu değişikliği hakkı sadece uzatmaya giden maçlarda uygulanabilecek. Yoğun efor sarfedilen devler arenasında temponun zaten çok yüksek olmasının yanı sıra maçların 30 dakikalık uzatmaya gitmesi oyuncuları zorlayan bir durum olarak şikayet ediliyordu ve gelen şikayetleri değerlendiren UEFA bu sorunu çözmek için uzatma anında 4. oyuncu değişikliği hakkını kulüplere tanımış oldu.

Öte yandan UEFA'nın aldığı bir diğer kritik karar ise ülkemizi etkileyen bir durum.  UEFA, Avrupa saatine göre önceden 20:45 olan klasikleşen saati, 21:00'a çekti. Buna göre maçlar artık avrupa saati ile 18.55 ve 21.00'de başlayacak. dolayısı ile Şampiyonlar Ligi maçları Türkiye saati ile 23.00 ve 00.00'da yayınlanmış olacak.

UEFA'nın duyurduğu diğer bir değişiklik ise, Şampiyonlar Ligi final, Avrupa Ligi finali ve Süper Kupa'da 18 futbolculuk olan maç kadrosu kontejanı, 23 futbolcuya yükselecek. Yani finale çıkan takımlar yedek kulübesinde 7 değil, 12 futbolcuyu oturtabilecek. UEFA'nın yeni kurallarına göre Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde gruptan çıkan takımlar, herhangi bir kısıtlama olmadan daha önce bildirdikleri kadrolara 3 yeni oyuncu ekleyebilecek.

uefa kararları şampiyonlar ligi türkiye saati ile kaçta uefa maç saatleri şampiyonlar ligi oyuncu değişikliği sayısı şampiyonlar ligi maç saatleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş