Milli Güreşçi Temizlik Görevlisi Oldu

Çankırı'da skandal bir olay yaşandı. Olimpiyat ve dünya rekorları olan milli güreşçi, Çankırı'da temizlik görevlisi oldu, paspas yaptı.

Milli Güreşçi Temizlik Görevlisi Oldu
Milli Güreşçi Temizlik Görevlisi Oldu Umut Aslan

Türkiye'de spora ve sporcuya verilen değer tekrar tartışılacağa benziyor. Bugün gelen habere göre olimpiyat üçüncüsü ve dünya ikincisi olan işitme engelli milli güreşçimiz Seyfullah Karadeniz, Çankırı Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü'nde antrenör kadrosu olmadığından dolayı temizlikçi kadrosuna alındı ve paspas yaparkenki görüntüleri tepki topladı.

Uluslararası güreş yarışmalarında ülkemizi temsil eden ve bayrağımızı dalgalandıran Seyfullah Karadeniz'in Çankırı Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü'nde taşeron temizlik işçisi olarak çalıştırılması tüm Türkiye'nin gündeminde. Ayrıca gelen bilgilere göre Seyfullah Karadeniz'in uluslararası müsabakalara çalışmak için yeterli zamanının olmadığı ve antrenman yerinden uzaklaştırıldığı bildirildi. Kendisine çalıştığı kurumda mobing yapıldığını ifade eden Seyfullah Karadeniz, baskıcı ve keyfi uygulamalara maruz kaldığını dile getirdi. şampiyon bir milli sporcu olmasının aksine diğer temizlik görevlilerinden bile daha alt itibarda görüldüğünü açıklayan Seyfullah Karadeniz'in durumu ülkemizin spora ve sporcuya verdiği değerin acınası hali olarak görülüyor.

Olayın gün yüzüne çıkmasından sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı harekete geçti ve bakan Osman Aşkın Bak'ın olayı incelemek üzere müfettiş gönderdiği belirtildi. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıklayan Gençlik ve Spor Bakanlığı en kısa zamanda soruşturmanın sonuçlanacağını ve gerekli cezai işlemlerinin yapılacağını bildirdi.

Öte yandan milli güreşçinin temizlik görevlisi olarak çalıştırılması hakkında açıklamada bulunan Çankırı Güreşçiler Gençlik Derneği Başkanı Talip Dönmez  “Yıllarca eşinden, çocuklarından uzak kalarak Milli Takım kamplarında sadece ülkesini en iyi şekilde temsil edebilmek için gecesini gündüzüne katan hiçbir milli sporcunun bu tür yaptırımlar ile karşı karşıya kalmasını onaylamıyoruz. Milli sporcularımızın olumsuz koşullarına sessiz kalmayacağız” şeklinde açıklama yaparak tepkisini dile getirdi.

milli güreşçi seyfullah karadeniz temizlikçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş