Hedefte Dünya Kupası...

2019’da Çin’de düzenlenecek FIBA Dünya Kupasına katılma hakkını elde etmek için Ukrayna ve İsveç maçları öncesi A Milli Erkek Takımı, basın mensupları ile bir araya geldi.

Hedefte Dünya Kupası...
Hedefte Dünya Kupası...

Ankara’da 28 Haziran’da saat 20:00’de Ukrayna ile 1 Temmuz’da saat 18:00’de İsveç ile oynanacak karşılaşmalara hazırlanan A Milli Erkek Takımı Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen medya günü etkinliğinde basın mensuplarının karşısına çıktı.

Basın mensuplarının katıldığı organizasyonda, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF CEO’su Ömer Onan, Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Milli Erkek Takım Menajeri Kerem Tunçeri, A Milli Erkek Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ufuk Sarıca ve Milli Takım oyuncuları katıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, hedeflerinin iki maçı da kazanarak bir sonraki tura avantajlı gitmek olduğunu belirterek, “Ankara’da atmosferin iyi olacağından eminiz. Sporcularımız da bizler de Ankara halkına ve seyircisine güveniyoruz. Halkımız bu süreçte sporcularımızı yalnız bırakmayacak ve müthiş bir atmosfer olacaktır. Milli Takım olarak biz yıllardır enerjimizi, seyircisinden alan takım olmuşuzdur. İnanıyorum ki Ankara halkı, bu süreçte de bizim genç arkadaşlarımızı yalnız bırakmayacaktır. Onlar da bu enerjiyle birlikte iyi bir performans sergileyecektir. 2017 yılında Ali Muhammed’in bir sakatlık süreci vardı. Doğal olarak bizimle birlikte olamadı. Ekip ile oturup konuştuğumuzda bu anlamda bir tane daha arkadaşa ihtiyacımız olduğuna karar verdik. Bu süreçte de Scottie’nin bizim için doğru tercih olduğunu ekip olarak söylediler. Biz de tüm girişimleri yaptık. Bu süreci hızlı bir şekilde gerçekleştiren; İçişleri Bakanlığımıza, Başbakanlığımıza ve Cumhurbaşkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

tbf basketbol milli takım hidayet türkoğlu fiba 2019 çin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş