Galatasaray, Borçlarını 24 Ayda Ödeyecek

Galatasaray’ın Haziran Ayı Olağan Divan Toplantısı, Florya Metin Oktay Tesislerinde gerçekleşti. Başkan Mustafa Cengiz ile Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı toplantının gündeminde ‘borç’ vardı.

Galatasaray, Borçlarını 24 Ayda Ödeyecek
Galatasaray, Borçlarını 24 Ayda Ödeyecek

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Murat Ece, yeni dönemde iş bölümü konusunda açıklamalarda bulundu. Divan üyesi Serhat Özalemdar, Faruk Gürbüzer, Ahmet Özdoğan, Bünyat Balaban, Sami Çölgeçen, Vedia Telseven, Cengiz Akatlı ve İbrahim Göknar toplantıda söz alarak konuştu.

Toplantının son bölümünde yapılan eleştiriler hakkında cevap veren Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, “Hem seçimler, hem ülkenin içinde bulunduğu konjonktür nedeniyle balkonlara bayraklarımız tam olarak asılamadı. İnşallah biz 5. yıldızlara, rakiplere de 3. 4. yıldızlara ulaşır” derken üzerlerinde çok büyük bir sorumluluk olduğunun vurgusunu yaptı ve “İltifatlar arttıkça yönetimimizin yükü çok ağırlaşıyor. Teveccüh yoğunlaştıkça, taraftarın sempatisi arttıkça bu bizi şımartmıyor, güç zehirlenmesine itmiyor tam tersine endişelerimiz artıyor. Biz başları yere eğdirmemek için bütün gayretimizle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Mustafa Cengiz, “2 yılda bitmesi gereken otel 4. yılına girdi. Çok düşük teklifler geliyor. Hastane, ofis gibi şanslar var ama Teknokent olarak burayı değerlendireceğiz, çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda ayrıca bilgilendirme yapacağım. Galatasaray Adası ile ilgili kimse endişe etmesin. 2 parselin bizde olduğu bu ay içinde kesinleşti. Milli Savunma ve Büyükşehir nezdinde çalışmalarımız sürüyor. Bir komite kurduk. Bunu mutlaka çözeceğiz. Kimseye Galatasaray'ın haklarını satmayız, vermeyiz. Çözeceğiz. İşletmecinin açtığı dava var ama kontra olarak iki dava açıyoruz. Boğaz’daki görüntüyü kabul edemeyiz. Hem onu kaldıracağız hem de işletmecinin tazminat öreyeceği çok ağır iki dava açıyoruz. Emlak Konut ile imzaladığımız yüzde 80'e 20'lik anlaşmamız var. Riva'nın müteahhittleri çok sıkı Galatasaraylılar. 845 villalık projeyi 1500 sınırına dayandırdılar. Plan, proje Çevre Bakanlığı’ndan alınacak izinler uzadı. Onlar da yatırım yaptı ve bitirmek zorundalar. Satış ofisini kuruyorlar. Sanırım sonbaharda start alacaklar. Camia olarak de kendilerine destek olacağız. Oradaki gelirin artması bizim gelirimizin artması demek. Riva'da müteahhit satış desteğini camia olarak vereceğiz” bilgilerini aktardı.

Başkan Cengiz, Galatasaray’ın borçlarının 24 ay içinde ödenmesini istediklerini söyleyerek, “Temelimde geçmişi eleştirip yücelmek yok. Kendi yaptığıma bakarım. Geçmişte hata varsa, o hatalarda bizim de payımız var. Bundan sona amacımız, Galatasaray'ın masasının temizlenmesi, 24 ay sonunda borçların sıfırlanması” dedi.

galatasaray mustafa cengiz metin oktay serhat özalemdar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş