Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Arda Turan'a Sert Sözler

Milli takım uçağında gazeteci Bilal Meşe'ye saldıran ve sonrasında milli takımdan gönderilen Arda Turan'a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sert sözlerle yüklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Arda Turan'a Sert Sözler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Arda Turan'a Sert Sözler Umut Aslan

Geçtiğimiz günlerde Arda Turan milli takım uçağında Milliyet gazetesi spor yazarı Bilal Meşe'ye saldırmış ve Bilal Meşe'nin boğazına sarılıp hakaretler savurmuştu. Bunun üzerine Fatih Terim tarafından milli takım kafilesini terketmesi istenen Arda Turan bir süredir gündemdeki yerini koruyordu. Bugün de Cumhurbaşkanı Recepe Tayyip Erdoğan spor ve sanat camiasından ünlü isimlerle bir araya geldiği iftar programındaki konuşmasında Arda Turan'ı kastederek bir takım açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya Köşkü'nde bir iftar programına katıldı. Sanatçı ve spor camiasından isimler ile beraber iftar programına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma gerçekleştirdi. Erdoğan konuşmasında Arda Turan'ı kastederek şu sözleri söyledi, "İrfandan yoksun bir kültür, sanat ve ahlaktan yoksun bir sporla hiçbir yere varamayız. Bu yaklaşımla bırakınız dünya çapında isimlere ve eserlere sahip olmayı, milletimizin asgari beklentilerini dahi karşılayamayız" dedi.

Ahlaktan Yoksun Olarak Bir Yere Varamayız

Sanat ve sporun öneminden bahseden Erdoğan, "Teessürle belirtmem gerekir ki Türkiye'nin gücü ve kapasitesiyle kültür, sanat ve spor alanında bulunduğumuz yer uyumlu değildir. İrfandan yoksun bir kültür, sanat ve ahlaktan yoksun bir sporla hiçbir yere varamayız. Bu yaklaşımla bırakınız dünya çapında isimlere ve eserlere sahip olmayı, milletimizin asgari beklentilerini dahi karşılayamayız." açıklamasını yaptı. Açıklamalarına devam eden Recep Tayyip Erdoğan  "Kültürü, sanatı, sporu belli kesimlerin tekelinde tutma saplantısının ülkemize hiçbir faydası olmadığı gibi, tam tersine bu tavır her alanda üzüntü verici bir sığlığa yol açmıştır" dedi..

Cumhurbaşkanı'ndan Arda Turan Göndermesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konuşması geçtiğimiz günlerde Milli Takım uçağında gazeteci Bilal Meşe'ye saldıran ve daha sonra da bu olaylardan dolayı Milli Takımı bıraktığını açıklayan Arda Turan'a gönderme olarak yorumlandı.

 

cumhurbaşkanı erdoğan arda turan recep tayyip erdoğan arda turan recep tayyip erdoğan arda turan sert sözler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!