Cenk Tosun Transferinde Son Durum.. Jedi Osman Da Kutladı

Beşiktaşlı yıldız forvet Cenk Tosun'un Everton'a transferi için sıkı sıkıya bir pazarlık durumu söz konusu. Bu nedenle transferi uzasa da yıldız oyuncunun Everton'a gideceği kesin gibi.

Cenk Tosun Transferinde Son Durum.. Jedi Osman Da Kutladı
Cenk Tosun Transferinde Son Durum.. Jedi Osman Da Kutladı Umut Aslan

Beşiktaş yönetiminin Cenk'in Everton'a transferi ile ilgili ser verip sır vermemesi Beşiktaşlı taraftarları da bir hayli merak içinde bıraktı. Beşiktaşlı taraftarlar transferin kesinleştiğini öğrenebilmek adına Everton fanlarının takip ettiği forumları bile okumaya başladı. Türkiye'den en yüksek bonservis bedeli ile transfer olması beklenen Cenk Tosun için önceki gün İngiliz editörün Beşiktaş ile Everton'un 25 milyon pounda (28 milyon euro) anlaştığını duyurmuştu. Birçok Beşiktaş taraftarı bu rakamı tatmin edici bulsa da Beşiktaş başkanı Fikret Orman'ın pazarlığı sıkı tuttuğu ve 30 milyon pounda (33.75 milyon euro) işi bitirmek istediği öğrenildi. Dün yaşanan bu koyu pazarlık sonrası taraflar anlaşamayınca görüşmeler bugüne sarktı fakat gelen haberlere göre transferin büyük ölçüde bittiği son pürüzlerin aşılmasından sonra Cenk'in direkt İngiltere'ye gidip sağlık kontrollerinden geçeceği bildirildi.

Cenk Tosun'a yaklaşık 4 milyon euro teklif eden ve oyuncuyla bu konuda anlaşan Everton tarafı, Beşiktaş yönetimini de ikna etmesi halinde bu transfer bitecek. Gerek Beşiktaş yönetiminin gerek teknik direktör Şenol Günşe'in bu rekor transfer hakkında bilgi vermemesine rağmen, son olarak Vodafone Arena'da gerçekleşen Beşiktaş Osmanlıspor kupa maçı sonrasında taraftarlar ısrarla Cenk Tosun'u üçlü çektirmek için sahaya çağırdı. Cenk Tosun'un üçlü çektirirken teknik direktör Şenol Güneş'in karelere yansıyan o fotoğrafı taraftarlar tarafından çok manidar karşılandı. Cenk Tosun'un veda eder gibi davranışları da transferi bir şekilde doğrulamış oldu.

Ayrıca bugün Cenk Tosun'un Everton transferi ile ilgili sosyal medyada ortaya çıkan yeni bir gözlendi. Buna göre NBA'da forma giyen milli basketbolcu Cedi Osman için düzenlenen bir oylamaya Cenk Tosun twitter üzerinden destek mesajı verdi. Genç basketbolcu bu duruma teşekkür ederek Cenk'e sana da hayırlı olsun diyerek Everton transferini kastetti. Bu cevaba da karşılık veren Cenk Tosun transferi adeta doğrulayarak "gururumuzsun kardeşim" yanıtını verdi.

cenk tosun cedi osman everton transferi 30 milyon pound
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!