Beşiktaşlı Caner Erkin Kaç Maç Ceza Alacak?

Pazartesi oynanan süper lig karşılaşması Beşiktaş-Medipol Başakşehir maçında gördüğü sarı kartın ardından hakeme yaptığı el kol hareketleri ve küfür ettiği dolayısıyla gündem olan Caner Erkin kaç maç ceza alacak?

Beşiktaşlı Caner Erkin Kaç Maç Ceza Alacak?
Beşiktaşlı Caner Erkin Kaç Maç Ceza Alacak? Umut Aslan

Bu sezon kırmızı kart konusunda sıkıntı çeken Beşiktaş'ta son olarak Babel 2 hafta kırmızı kart cezalısı olarak 2 hafta sahalardan men cezası almıştı. Geçtiğimiz Pazartesi günü oynanan Beşiktaş-Medipol Başakşehir süper lig müsabakasında ise Caner Erkin'in hakeme etmiş olduğu küfürler uzun bir süre gündemdeki yerini korumuştu. PFDK'ya sevkedilen Caner Erkin'in kaç maç ceza alacağı merak konusu.. Peki Caner Erkin'in cezası belli oldu mu? Caner Erkin kaç maç ceza alacak?

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Hüsnü Güreli, Caner Erkin'in aşırı sportmenliğer aykırı davranışları dolayısı ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini bildirmişti. Basına açıklama yapan Federasyon Başkanı Hüsnü Güreli  "Disiplin müfettişlerimiz ve hukuk müşavirliğimiz Caner Erkin'i dudak okumadan sevk etmedi. Caner Erkin çok aşırı, sportmenliğe aykırı davranışları ve golü attıktan sonraki akan görüntülerde yaptığı hareketler nedeniyle iki konudan disipline sevk edildi." diye konuştu.

En son oynanan Başakşehir karşılaşmasında Caner Erkin, maçın 87. dakikasında yaşanan bir pozisyon sonrasında hakem Mete Kalkavan'a şiddetli bir şekilde itirazda bulunmuş ve oyuncunun ettiği küfürler ekranlara yansımıştı. Bu sezon maç esnasında yaptığı hırçın hareketler  sebebiyle Beşiktaşlı taraftarlar da Caner Erkin'e sosyal medyadan tepkilerini dile getiriyorlar. Caner Erkin'in savunma anlamında çok zayıf kaldığını ve Caner'in sorumsuz davranışlarının takım içindeki huzuru bozduğunu ortaya atan Beşiktaşlı taraftar kitlesi de azımsanamayacak ölçüde.

Caner Erkin Kaç Maç Ceza Alacak?

TFF Disiplin Talimatı'ın 36. ve 41. maddeleri uyarınca PFDK'ya sevk edien Caner Erkin; talimatnamenin sportmenliğe aykırı hareket ile ilgili olan 36. maddesi gereğince futbolculara 1-3 maç arası ceza alabilir. Kişilik haklarına saldırı, hakaret, tehdit ve tükürmeyi kapsayan 41. maddeye göre ise Caner Erkin'in 3-7 maç arası ceza alması ihtimaller arasında.

caner erkin caner erkin kaç maç cezalı caner erkin pfdk caner erkin kırmızı kart
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı