Avrupa Güreş Şampiyonasında Madalya Rekoru Türkiye'nin...

İstanbul Bağcılar Spor Salonunda düzenlenen ve 32 ülkeden yaklaşık 400 sporcunun mücadele ettiği U23 Avrupa güreş Şampiyonasında Türkiye madalya rekoru kırdı.

Avrupa Güreş Şampiyonasında Madalya Rekoru Türkiye'nin...
Avrupa Güreş Şampiyonasında Madalya Rekoru Türkiye'nin...

Milli güreşçiler, 3 altın 6 gümüş 8 bronz ile toplamda 17 madalya kazanarak tarihi bir başarının altına imza attı. Serbest ve Greko-Romen de Avrupa ikincisi, bayanlarda ise Avrupa üçüncüsü oldu. İstanbul’da düzenlenen şampiyonaya Dünya Güreş Birliği UWW yetkilileri de tam not verdi. UWW yetkilileri bu şampiyonanın önümüzdeki yıl yapılacak olan Dünya şampiyonası adaylığı için iyi bir referans olduğunu söyledi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, “Buraya katılan 32 ülkeden yaklaşık 400 sporcu ve yetkililer Türkiye’den son derece memnun bir şekilde ayrıldılar. Hem UWW hem de katılımcılar bizlere teşekkür ettiler. Önümüzdeki yıl yapılacak ve olimpiyatlar öncesinde büyük önem taşıyan Dünya şampiyonası adaylığımız içinde güzel bir referans oldu. Bu organizasyonun kusursuz olması elimizi güçlendirdi. Bizi en güçlü aday yaptı. İnşallah 2019 Dünya şampiyonası da ülkemize verilir.” Dedi. Şampiyonada sporcularımızın gösterdiği performanslara da değinen Başkan Aydın “Toplam 17 madalya alarak gerçekten rekor kırdık. Aslında bazı şanssızlıklar yaşamasak madalya sayımız yirminin üzerinde de olabilirdi. Her zaman söylüyorum başarıların kalıcı olması için alternatifli bir kadro oluşturmak zorundayız. U23 de güreşen sporcularımız bizim ilerleyen dönemlerde olimpiyatlarda madalya umudumuz. Mesela daha 17 yaşında ki Zeynep Yetgil altın madalya kazandı. Yine Kerem Kamal altın madalya kazanarak ilerisi için umut verdi. Toplamda aldığımız 17 madalya bizim doğru yolda olduğumuzu bir kez daha göstermiş oldu. Göreve geldiğimiz günden buyana alt yapı konusunda titiz bir şekilde çalışıyoruz. YİBO ve güreş liselerinin sayısını arttırmak için çalışıyoruz. Sivas’tan sonra İstanbul’da da güreş lisesi açılacak. Buralardan yetiştiğimiz yeni sporcularımızla Türk güreşini dünyanın zirvesine taşıyacağız” şeklinde konuştu. Şampiyonada emeği geçenlere teşekkür eden Musa Aydın “Bu tip organizasyonları yapmak gerçekten çok zor. Üstelik Ramazan aynına denk gelmesi çalışma arkadaşlarımızı daha da zorladı. Herşeye rağmen kusursuz bir organizasyon için gece gündüz çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim diyorum. Ülkemize madalya kazandıran tüm sporcularımızı ve teknik heyetimizi de tebrik ediyorum “ dedi.

güreş federasyonu istanbul avrupa güreş musa aydın uww
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş