Yanlış Bilinen 11 Fitness ve Beslenme Uygulamaları

Ülkemizde bir çok kişi bilinçsizce diyet ve spor yapmaktadır. Diyet listesini yan komşusu Ayşe ile hazırlayan da oldukça fazla olduğu gibi, spor salonunda da hiçbir şey bilmeden rastgele spor yapanlar da yeterince çoktur. Fitness ve beslenme hakkında bilinen 11 yanlışı sizlerle paylaşacağız.

Yanlış Bilinen 11 Fitness ve Beslenme Uygulamaları

Spor yapan bir çok kişi sağlığına yarar sağlayacağına zarar sağlayabiliyor. Aynı şekilde diyet yapayım derken vücudunu çökerten bir çok kişide bulunmaktadır. Diyet yaparken ve spor yaparken doğru bilinen yanlışları aşağıdan okuyabilirsiniz.
1-    Yağlar kasa çevrilmez. Kas ve yağ farklı yapıdadır.
2-    Diyet yaparken karbonhidrat tüketimi sıfıra indirmek de oldukça zararlıdır. Vücut protein yakarak kas erimesi meydana gelebilir. 
3-    Yağ tüketimi sıfıra indirilirse vücut yağ ihtiyacını karşılayamayınca sağlıkta bozumalar meydana gelir.
4-    Kalori yakmak için 2 saat kardiyo yapmak çok zararlıdır. Bu şekilde vücudu çok yormak kaslarınızı eritip yağ oranınızı artırma ihtimali bile vardır.
5-    Fazla protein tüketimi gut hastalığı yapabilir. Her besin türünden yeterli miktarda tüketilmelidir.
6-     Yağ yakıcı kullanan kişiler doğru bir ya yakıcı kullanmadığı taktirde kilo bile alabilir. 
7-    Çok zayıflar şişmanlamak için dengeli beslenmez ve spor yapmazsa, balon gibi bir vücuda sahip olur ve hiçbir şekilde o vücut şekillenemez. Bu sebeple düzenli ve spor ile beslenilmelidir.
8-    Az yemek zayıflatmaz, günlük kalorinizden 400 – 500 kalori az yemek zayıflatır. Diğer türlü aç kalmak hasta bile eder.
9-    Ağırlık çalışmak ile boy uzamasının çok ilgisi yoktur. Bir çok ağırlıkla yapılan hareketler boyu uzatır.
10-  Kadın vücudunda hiçbir zaman resimlerde gördüğünüz gibi karın kası oluşmaz. Spor yaparken korkmayınız. O kişiler erkek testesteron hormonu alarak o karını yapmaktadırlar.
11-Protein tozunu aşırı tüketmez yaradan çok zarar sağlasa da çok fazla bir zararı olan madde değildir. Dengeli alınmasında fayda var.

 

yanlış bilinen diyet uygulamaları yanlış bilinen fitness uygulamaları fitness yanlışları diyet yanlışları diyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Filenin Sultanları, Arjantin'i 3-0 Yendi
Filenin Sultanları, Arjantin'i 3-0 Yendi
Ankara'ya Bir Hafta Boyunca Sağnak Yağmur Yağacak!
Ankara'ya Bir Hafta Boyunca Sağnak Yağmur Yağacak!