Sağlık Bakanı Ahmet Demircan: "55 Bin Personel Alacağız"

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Anadolu Ajansı'na katıldığı programda soruları yanıtladı. 55 bin sağlık personeli alınacağını duyurdu.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan:
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan: Umut Aslan

Katıldığı Editör Masası adlı canlı yayın programında soruları yanıtlayan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan gündemdeki konularla ilgili önemli bilgiler verdi. Mevsimsel grip konusunda ülke olarak  kötü bir noktada olmadıklarını söyleyen bakan, geçmiş yıllara göre daha iyi bir durumda olduklarını açıkladı. 

Bilinçsiz antibiyotik kullanımına da değinen bakan Ahmet Demircan, yapılan çalışmalar sonucunda olumlu gelişmeler aldıklarını ve antibiyotik kullanım oranının geçtiğimiz yıllara göre düşüşe geçtiğinin altını çizdi. Bu konuda kendilerini başarılı bulduklarını açıklayan bakan, halkı bilinçlendirmek adına bu konuda destek veren medyaya da teşekkürlerini iletti.

Zika virüsüne de değinen bakan, Türkiye'de yeni ortaya çikan virüssel bir hastalık olduğunu aktardı. Zika virüsü ile ilgili Sağlık Bakanlığı'nın çalışmaları başlattığını ve gerekli önlemlerin alınacağını söyledi.

Toplumda bazı ailelerin aşıyı reddeden bir zihniyeti olduğunu söyleyen bakan aşıya karşı çıkmanın müthiş derecede zararlı olduğunu vurguladı ve 19 yıldır Türkiye2de Çocuk felci vakasının görülmediğini de aşılamanın başarısı olarak gösterdi. Ayrıa aşının etkisini güçlendirmek için bir miktar alüminyum kullanıldığını da söyleyen bakan fakat bu alüminyum miktarının Dünya Sağlık Örgütü'nün kabul ettiği sınırlar dahilinde olduğunu belirtti.

55 Bin Sağlık Personeli Alınacak

Yoğun bakımlardaki yatak kapasitesini artırmaya devam redeceklerini söyleyen bakan 27 bin ebe ve hemşire alınacağını ve her sene de 9 bin hekim alındığını söyledi. 2017'den 2018'e kalan 10 bin işçi alımı ve 2018'de de 9 bin kontejan verileceğini söyleyen bakan toplamda 2018 yılında 55 bin doktor, ebe, hemşire, sağlık personeli ve çalışan alacaklarını duyurdu.

55 bin sağlık personeli bakan ahmet demircan aşı alüminyum 2018 sağlık personeli alımları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!