Ramazanda Tüketilen Su Kaliteli Olmalıdır

Ramazan ayı geldi ve 7. Orucu tutuyoruz. QNET’in Ürün Pazarlama Müdürü Berni Bernhard Gaksch yaptığı açıklamada, özellikle Ramazan’da tüketilen suyun kaliteli olmasına dikkat edilmesi gerektiği, vücut daha çok su kaybettiğinden dolayı kalitesiz su içerek hasta olma riskinin arttığını belirtmektedir.

Ramazanda Tüketilen Su Kaliteli Olmalıdır
Ramazanda Tüketilen Su Kaliteli Olmalıdır

Ramazan yaz aylarına denk geliyor. Yaz ayları da bu sene biraz daha serin geçse de genel olarak sıcak havaya sahip. Sıcak havalarda ve uzun süre oruç tutmak ise vücudumuzu oldukça yormaktadır. Yaz aylarında ise özellikle susama ve su ihtiyacı daha da artmaktadır. Vücudumuz normalde günde 2 litre suya ihtiyaç duysa da yaz aylarında bu rakam yükselmektedir.

QNET’in Ürün Pazarlama Müdürü Berni Bernhard Gaksch yaptığı açıklamada, oruç tutan kişilerin iftarlarda ve sahurda çok fazla su tükettiği, tüketilen suyun kalitesinin önemli olduğunu, çünkü günümüzde hastalıkları sudan da çok fazla bulaştığının altını çizdi.
Özellikle çeşme suyuna vurgu yapan Bernhard Gaksch, musluk sularının borularının zamanla paslandığı veya bakteri ürettiğini, bu sebeple musluk suyu tüketmekten kaçınmak gerektiğini söyledi.
Bakteri üreten musluk sularını tükettiğimizde, hastalığın direk olarak vücudumuza girmesine olanak tanıyoruz. Bu sebeple kalitesinden emin olduğumuz, sertifikalı suları tüketmek gerekiyor.
Ülkemizde bir çok firma su satmaktadır. Bu firmaların bazıları arıtma suyu satsa da bazıları gerçekten kaynak suyu satmaktadır. Arıtma suları, her ne kadar temizlense de kaynak suyu kadar sağlıklı olmamaktadır. Bu sebeple satın aldığımız suya dikat etmeliyiz.
Bununla birlikte, günümüzde meşhur olan evlerdeki arıtma sularının arıtma filtreleri de zamanında değiştirilmelidir. Çünkü bir süre sonra arıtmamaya başlaya filtre, yosunlaşarak da bakteri üretimine başlamaktadır.

ramazanda su tüketimi arıtma suyu kaynak suyu ramazanda kaliteli su
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler
Intagram Yeni Özelliği İçin Test Çalışmalarına Başladı
Intagram Yeni Özelliği İçin Test Çalışmalarına Başladı