Kafeinli Enerji İçeceği Hayatına Mal Oldu

ABD’de Davis Cripe adlı 16 yaşındaki çocuk, kafeinli olduğu bilinen 3 enerji içeceği içince hayatını kaybetti. Davis Cripe’ın babası çocukları enerji içeceklerinden uzak durmasını söyledi.

Kafeinli Enerji İçeceği Hayatına Mal Oldu
Kafeinli Enerji İçeceği Hayatına Mal Oldu

ABD’nin Güney Karolina eyaletinde enerji içeceği faciası meydana geldi. Davis Cripe adlı 16 yaşındaki genç üst üste 2 saat içinde 3 tane kafeinli enerji içeceği içince kalbi aniden durdu ve ölümü gerçekleşti. Davis Cripe’ın babası enerji içecekleri bu kadar zararlı iken hala satışta olmasına tepki gösterdi ve kimsenin enerji içeceğini içmemesi gerektiğini, değilse bunun gibi bir olay yaşamanız olası olduğunu söyledi.
Davis Cripe’ın hiçbir sağlık sorunu olmadığı, kesinlikle enerji içeceklerinden kaynaklandığını söyleyen baba, bu kadar basit bir ölümden dolayı çok üzgün.
GÜNLÜK KAFEİN LİMİTİ
Avrupa Gıda Güvenliği Ajansı’nın Daily Mail gazetesinde yayınladığı haberinde günlük kafein limiti en fazla 400 miligram olması gerekiyor. 400 miligramın daha üstünde kafein tüketimi sağlıklı insanlar için bile tehlikeli olabiliyor. Bu sebeple kahvede de oldukça fazla bulunan kafeinden dolayı, günde 4 bardaktan fazla kafein tüketimi sağlığa oldukça zararlı olup, ölüm riskini de beraberinde getiriyor.
Ülkemizde kahve tüketimi oldukça geride olduğu için bu riski çok fazla taşımıyoruz. Bizim ülkemizde genel olarak çay tüketiliyor. Ama bir çok ülede kahve aşırı derecede tüketiliyor. Bu sebeple bir çok ülke bu durumdan dolayı risk altında. 

 

enerji içeceği zararları kafeinli enerji içeceği kafein öldürüyor günlük kafein limiti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler