Erkeklerde Sertleşme Sorunu Çözümü.. Sertleşme Sorununa Ne İyi Gelir?

Erkeklerde sertleşme sorunu nedir? Sertleşme sorunu neden olur? Sertleşme sorununa ne iyi gelir? İşte tüm cevaplar..

Erkeklerde Sertleşme Sorunu Çözümü.. Sertleşme Sorununa Ne İyi Gelir?
Erkeklerde Sertleşme Sorunu Çözümü.. Sertleşme Sorununa Ne İyi Gelir? Umut Aslan

Erkeklerin yarısının hayatında en az bir defa cinsel ilişki sırasında karşılaştığı sertleşme sorunu ile ilgili bilmek isteyebileceğiniz herşeyi sizler için derledik. Özellikle yaş ilerledikçe daha fazla ortaya çıkmaya başlayan bu sorunla ilgili merak edilenler ve internette en çok aratılan sorgular şunlar oldu;  Erkeklerde sertleşme sorunu nedir? Sertleşme sorunu neden olur? Sertleşme sorununa ne iyi gelir? İşte tüm cevaplar..

Sertleşme Sorunu Nedir?

Sertleşme sorunu bir erkeğin cinsel ilişkide yeterli sertliği bulamama veya sürdürememe durumudur. Sertleşmeme erkeklerde sorun olarak sık karşılaşılan bir durumdur. Yapılan çalışmalar incelendiğinde yaş ilerlemesine bağlı olarak, cinsellikte sertleşmeme sorununun arttığı göstermektedir. 

Sertleşme sorunu, hem erkek hem de partneri olan kadın için olumsuz etkilere sahiptir. Kimi erkekler için doğal bir durum gibi karşılanan sertleşme sorunu, özellikle de yaşı genç olan erkekler için depresyon nedeni dahi olabilmektedir.

Türkiye'deki Erkeklerde Durum

Sertleşme sorunu bu kadar sık görülmesine karşın hepsi aynı şiddette değildir. Hafif, orta veya şiddetli olabilir. Örneğin Türkiye’de yapılan tarama çalışmasında 40-70 yaş arası sertleşme sorunu %69 oranında olmasına rağmen şiddetli sertleşme sorunu olan % 9-10’luk kısmıdır. 

Sertleşme Sorunu Neden Olur?

Psikolojik problemlerden kaynaklanan sorunlar genellikle kişinin kendi içindeki yaşadığı durumlarda saklıdır. Daha çok kırılgan olan kişiler diğerlerine oranla daha çok etkilenirler.  Korku, utanma, kızgınlık, heyecanlanma, stres gibi kişisel nedenlerde erkeklerde sertleşme sorununa yol açabilmektedir. Erkeklerde sertleşme sorununun nedeni psikolojik olabildiği gibi fiziksel bir durum da olabilir. Sertleşme için gerekli olan hormonlar veya sinir sisteminde bozukluk olduğunda sertleşme sorunu yaşanır.

Normal sertleşme için gerekli olan hormonlar, sinir sistemi, penisteki damar ve iç adale yapısı gibi sistem ve yapıların birinde ya da birkaçında bozukluk olduğunda sertleşme sorunu ortaya çıkar. En sık kalp-damar sistemi hastalıkları, diyabet (şeker hastalığı), yüksek tansiyon, depresyon hastalarında sertleşme sorunu görülmektedir.Yaşlanmaya bağlı olarak cinsel fonksiyonlarda azalma meydana gelmektedir. Yalnız erkekte sertleşmeme sorunu yaşlılığa bağlı olarak değil de yaşlanmanın yarattığı psikolojik durumdan dolayı oluşmaktadır.  Sigara kullanımı, alkol veya uyuşturucu bağımlılığı diğer risk faktörleri arasındadır.

Sertleşme Sorununda Kimler Risk Altında?

Şeker hastalığı olan kişiler, sigara ve alkol tüketimi yapanlar, bazı ilaçları kullanmak zorunda olan kişiler, ileri derecede bel fıtığı veya omurilik yaralanması bulunan kişiler, radyasyona maruz kalanlar, belli bir kaza, yaralanma ya da ameliyatların komplikasyonlarını yaşamış olan kişilerde sertleşme sorunu yaşanması riski daha yüksektir.

Bunların dışında, yaşlanma etkileri de sertleşmeye neden olabilmektedir. Öte yandan, psikolojik ya da ruhsal nedenlerden dolayı sertleşme oluşması riski sadece % 15 oranındadır. Toplumsal baskılar, cinsel tabular, cinsel bilgi eksikliği ve eşler arası uyumsuzluk gibi diğer sosyal nedenler de sertleşme problemine neden olabilmektedir.

Sertleşme Sorunu Tedavisi

Öncelikle sertleşme sorununun fiziksel olup olmadığını testlerle saptanması gerekir. Tedavi buna göre seçilir.  Yapılan testler sonucu fiziksel olarak bir durum ortaya çıkmadıysa durumun psikolojik olduğu düşünülür.  Psikolojik bir durum yaşanıyorsa erkeğe bir seks terapisti veya psikiyatrist önerilir. 

Eğer sorununun fiziksel olduğu düşünülüyorsa birçok ereksiyon tedavi yöntemleri vardır. Bu tedavi süresince verilen ilaçlar genellikle 5 PDE inhibitörleri grubu ilaçlardır. Bu ilaç tedavileri genel olarak yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.  Çok ileri durumlarda ise idrar kanalına bazı ilaçların verilmesi, penis protezi ameliyatları gibi operasyonlara gerek duyulabilir.

Sertleşme Sorununa Ne İyi Gelir?

Bakla

 Özellikle de Parkinson hastalığının tedavisinde son derece etkili olan bakla, yüksek miktarda L-dopa adı verilen bir bileşen içermektedir. L-dopa adı verilen bu bileşen, aşırı miktarda alındığında, acı verici ereksiyon haline neden olabilirken, yeterli ve uygun miktarlarda bakla tüketildiğinde ise, sertleşme sorununa iyi gelebilmektedir.

Kadife Fasülyesi 

Kadife fasulyesi ya da kadife fasulyesi özünün afrodizyak özelliklerinin bulunduğu düşünülmektedir. Ayrıca kadife fasulyesi, tıpkı bakla gibi, L-dopa bileşeni içermektedir. Hatta, kadife fasulyesinin L-dopa içeriği, baklanın içerdiği L-dopa miktarından çok daha fazladır. Bundan dolayı, kadife fasulyesi sertleşme sorunu için doğal bir şifa kaynağı olabilmektedir.

Tarçın

Hoş ve güzel kokusu ile tarçın, birçok sağlık sorununa iyi geldiği gibi sertleşme problemlerine de iyi gelmektedir. Erkeklerin kokulara verdiği tepkileri baz alınarak bir deney yapılmış ve erkeklerin cinsel organlarına ölçüm cihazı bağlanarak tarçın kokusu koklatıldığında, cinsel organlarına daha fazla miktarda kan akımının olduğu belirlenmiştir. Bundan dolayı da tarçının sertleşme problemine iyi geldiği düşünülmektedir.

Kurt Kirazı

Yapılan bir araştırmaya göre, özellikle de 59 yaşından fazla olan erkeklerin, günde 50 gram kadar kurt kirazı tüketmeleri halinde, testesteron seviyelerinde yükselme meydana geldiği gözlenmiştir. Hormon dengelerinin düzelmesi de, sertleşme probleminin iyileşmesine yardımcı olduğundan, kurt kirazı sertleşme probleminin giderilmesini sağlamaktadır.

Anason

Her ne kadar anason, östrojen hormonu içeren bileşenler içermesi ile bilinse de, uygun miktarlarda tüketilen anasonun sertleşme problemine iyi gelebileceği düşünülmektedir.

Zencefil

Bazı bilim insanlarının yaptığı çalışmalara göre, zencefil özünün sperm sayısını artırdığı ve hareketliliğini önemli ölçüde desteklediği tespit edilmiştir. Bundan dolayı da zencefil, sertleşme problemlerine iyi gelmekte ve giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Yulaf

Yabani yulaf ile beslenen damızlık erkek atların, daha canlı ve verimli olduğu kabul edilmektedir. Yulafın, aynı şekilde insanlar üzerinde de etkili olduğu düşünülmekte ve sertleşmeyi gidermeye yardımcı olduğu tahmin edilmektedir.

Yabani Ebegümeci

Efedrin adı verilen bir bileşen içeren ebegümecinin, içerdiği bu bileşen sayesinde, uyarıcı özelliklere sahiptir. Bundan dolayı da yabani ebegümecinin sertleşme problemine iyi gelebileceği düşünülmektedir.

Ginseng Bitkisi

Ülkemizde tanınması ve yaygın olarak kullanılmaya başlaması ancak on yıl kadar öncesine giden fakat Uzak Doğuda 5000 yıllık bir geçmişi olan Ginseng, köklerinin insan vücuduna benzerliğinden ötürü “insan otu” adıyla da bilinir. Yetiştiği coğrafi bölgelere göre pek çok çeşidi bulunan Ginseng, sahteciliği en fazla yapılan ürünlerden biridir. Kore Ginseng’i denilen türünün gerçek ginseng türü olduğu kabul edilir. Eczanelerde ve sağlık ürünleri satılan marketlerde, kapsül, hap, yağ ve çay formlarında ambalajlı halde satışı yapılır. Ginseng dendiğinde ilk akla gelen, cinsel güç üzerindeki etkileridir. Afrodizyak özelliği vardır, sperm sayısını artırarak doğurganlıkla ilgili sorunların aşılmasına yardım eder. Kan damarlarının genişlemesini sağlayarak, ereksiyona yardımcı olduğu, yapılan deneylerle tespit edilmiştir. Aynı zamanda güçlü bir antioksidandır ve yaşlanmayı geciktirdiği söylenir. Kalp-damar sağlığı üzerinde de olumlu etkileri vardır. Bulantı, baş ağrısı, tansiyon dengesizlikleri, ishal gibi yan etkileri olduğu göz önünde tutularak, özellikle hamilelerin ve başka herhangi bir sağlık sorunu olanların doktora danışmadan kullanmaması tavsiye edilir.

İstiridye

Testislerde ve bir miktar da böbrek üstü bezlerde üretilen erkek cinsiyet hormonu testosteronun üretiminde çok önemli bir yeri olan çinko istiridyede yüksek oranda vardır. Sperm sayısını artırır, hem kadınlarda hem erkeklerde libidoyu tetikler. Mutluluk hissi vererek, cinsel ilişkiyi devam ettirmek için isteği artıran dopamin salgısının yapımına da katkısı vardır. Aynı zamanda iyi bir protein kaynağı da olan istiridye, çok eski çağlardan beri, tüm dünyada çok etkili bir afrodizyak olarak kabul görmektedir.

Muz

Dopamin seviyesinin doğal olarak yükselmesini sağlayan nadir yiyeceklerden biri de muz. Dopamin üretiminde yer alan tirozin adlı maddeyi içerir. İyi bir B vitamini kaynağı olan muz, enerji verir ve ilişkinin süresini uzatmaya yardımcı olur.

Yaban Mersini

Yaban mersini, ereksiyonu kolaylaştıran çok güçlü bir antioksadan olan antosiyaninlerden, yüksek miktarlarda içerir. Kan akışını artırarak, cinsel ilişki sırasında penise daha çok kan gitmesine yardımcı olur. Raf ömrü çok kısa olduğu için daha çok dondurulmuş halde bulunabilen yaban mersini, mevsiminde, yöresel pazarlarda taze olarak da bulunabilir.

İncir

Hem tazesi hem de kurutulmuşu ayrı ayrı pek çok faydaları olan incir, tarihte bilinen ilk meyve. Çoğu uygarlıkta cinsellik çağrıştıran incir, eski çağlarda kadın cinsel organına benzetilirmiş. Adem ile Havva cennetten kovulduklarında, cinsel organlarını incir yaprağıyla kapatmışlar. Eski Mısır kraliçesi Kleopatra’nın en sevdiği meyve olan incir, antik Yunan Uygarlığında da aşkın ve doğurganlığın simgesi sayılmıştır. Kurutulmuş hali antioksidanlar bakımından çok zengindir. İncir çekirdekleri balla karıştırılarak yendiğinde enerji verici etkisiyle, ereksiyonu kolaylaştırır ve süresini uzatır. Bu haliyle yüksek kalori içerdiğini unutmamak gerekir.

ereksiyon sorunu çözümü ereksiyon problemi tedavisi sertleşme sorunu bitkisel çözüm sertleşme sorunu nedir sertleşme sorunu neden olur sertleşme sorunu hangi yaş sertleşme sorunu tedavisi varmı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs Sebebiyle Uçak Üretimi Durduruluyor
Koronavirüs Sebebiyle Uçak Üretimi Durduruluyor
Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman Koronavirüsten Hayatını Kaybetti
Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman Koronavirüsten Hayatını Kaybetti
bursa escort bayan bursa escort bayan bursa escort bayan bursa escort bayan bursa escort bayan bursa escort bayan bursa escort bayan alanya escort antalya escort diyarbakır escort
istanbul escort bayan , escort bayan istanbul , şişli escort , kadıköy escort , beylikdüzü escort , sakarya escort escort sakarya
canlı bahis siteleri bets10 kaçak iddaa