Ekmeksiz Diyet Yapmak Boşuna Diyet Yapmaktır

Son dönemde ekmeğin çok kilo aldırdığını, kilo vermek için ise ekmek yememek gerektiği görüşü halk arasında yayılmaya başladı. Ama uzman doktorlara göre durum hiç de öyle değil. Ekmek yemeden diyet yapan kişi, verdiği kiloları hemen alıyor.

Ekmeksiz Diyet Yapmak Boşuna Diyet Yapmaktır
Ekmeksiz Diyet Yapmak Boşuna Diyet Yapmaktır

Ülkemizde ekmek tüketimi, diğer bir çok ülkeye göre daha fazla. Zengini de fakiri de ekmek olmadan hiçbir öğüne oturmuyor. Ama bazı kişiler, güzel bir vücuda sahip olmak ve kilo almamak için ekmeği hayatından çıkarmış durumda. Biz de bu konuyu Diyetisyen Hüsniye Rakipoğlu’na sorduk. Diyetisyen Rakipoğlu açıklamalarında ekmeksiz diyet yapan kişinin verdiği kiloları çok kolay alabileceği, bununla birlikte karbonhidrat tüketiminin karşılanamaması durumunda vücudun bundan zarar görmeye başlayacağını söyledi.

EKMEKSİZ DİYET YAPAN KASLARINI YER
Genel olarak uzman doktorların ortak kararı, “ekmeksiz diyet yapan kaslarını yer” şeklinde. Yani vicudumuz enerjiye ihtiyaç duyduğunda karbonhidrat yakar. Eğer vücutta karbonhidrat yoksa, kas ve yağlardan yakmaya başlar. Kas yakılması demek, vücudun dengesinin bozulması ve zarar görmesi demek. Bu sebeple diyet yapanlar da mutlaka karbonhidrat alarak diyet yapmalıdır. 
Bunun dışında ekmek doyurucu bir gıdadır. Ekmeksiz yemek yiyen kişi, bir tabak yemek yiyeceğine 2 tabak yemek yemektedir. Böylece ekmekten almak istemediği enerjiyi, diğer gıdalardan daha fazla almaktadır. Böyle olunca da kilo verme gibi bir durum olmamakla beraber, karbohidrat bulamayan vücut kaslarımızı, örnek verecek olursak, binanın tuğla ve direklerini kullanmaya başlar. Böyle olunca kemiklere daha çok yük biner ve vücutta çökmeler ve rahatsızlıklar yaşanabilir. 

DİYET NASIL YAPILMALIDIR?
Bu sebeple diyet verecek olan kişiler, ekmek ve karbonhidrat almadan diyet yapmamalıdır. Diyet yapacak kişiler bir anda zayıflamak yerine, günde alması gereken 1700 kalori yerine, 1200 kalori alarak, sadece yağ erimesine imkan verebilir. Böylece, daha uzun sürse de daha garanti bir diyet olmuş olur.
Bir diğer husus da, ekmek yemeden yapılan diyette kaslar da eriyeceği için, verilen kiloların ardından yemek yemeye başlayınca, vücut hemen alınan enerjiyi kasa dönüştürecektir. Böylece verilen kilolar, hemen geri alınacaktır.

 

ekmeksiz diyet kaslarınızı yemektir ekmeksiz diyet diyet nasıl yapılır ekmeksiz diyet yapmayın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!