Dikkat! Diyet İçecek Tüketenler Bunuyorlar!

ABD’li bilim adamları yaptıkları araştırmada, gazlı diyet içecekleri içen kişilerin normal insanlara göre 3 kat daha çok bunadıklarını tespit etti.

Dikkat! Diyet İçecek Tüketenler Bunuyorlar!
Dikkat! Diyet İçecek Tüketenler Bunuyorlar!

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir çok araştırma karşılaştırıldı ve genel bir sonuca ulaşıldı. Yapay şeker kullanılan diyet gazlı içeceklerde, sağlık riski olduğu, bununla birlikte felce ve erken bunamaya sebep olduğu ortaya atıldı.

Boston Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada 4 bin kişi tam 10 yıl boyunca gözlemlendi. 7 yıl boyunca diyet içecek tüketen ve tüketmeyen kişiler incelendi. 10 yıl boyunca da sağlık kontrolüne sokuldular. Yapılan bu takipler sonucunda yapay tatlandırıcılı diyet içecekler içen kişiler normal kişilere göre Alzheimer olma oranı 2.9 kat daha fazla olduğu, bununla birlikte bu kişilerin felç olma riski ise 3 katına çıkıyor.

Dünyada görüntümüzü düzeltmek ve sözde daha sağlıklı olması için şeker kullanmamaya çalışıyor, bunun yerine yapay tatlandırıcılar veya şekersiz bir yaşam sürmeye çalışıyoruz. Yapay olan bir çok şey, aslının yerini tutmadığı gibi, vücuda zarar da veriyor. Bu sebeple yapay olan gıdalardan kaçınmak gerekiyor.

Şöyle ki, su yerine başka sıvı tüketmek, tuz yerine tuz bulunduran gıdalar tüketmek sağlık açısından iyi bir seçim değildir. Her şeyin orjinali daha iyi olduğu bilim adamları tarafından ifade ediliyor.

diyet içecekler diyet diyer içecek diyet gazlı içecek diyet içecekler bunatıyor bunama felç yapay tatlandırıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek