Baş Ağrısına Yeşil Elma Tedavisi

Bir çok nedenden dolayı başımız ağrıyor. Uzman doktorların yaptığı araştırmada sabah başı ağrıyan kişilerin tuz serpilmiş bir dilim yeşil elma yemeleri baş ağrısını geçirmektedir.

Baş Ağrısına Yeşil Elma Tedavisi
Baş Ağrısına Yeşil Elma Tedavisi

Baş ağrısı, hızlı bir şekilde çözümü bulunamayan bir sağlık problemidir. Herkesin başı başka şeylerden dolayı ağrıyabilir. Bu sebeple baş ağrısına sebep olan şeylerin, çözümünü bulmamız gerekmektedir. Ama çözümünü bulamadığımız baş ağrıları için hap kullanmak yerine doğal tedavi uygulamalıyız. Uzman doktorlar yaptıkları araştırmalar sonucu, sabahları başı ağrıyan kişilerin hap kullanmak yerine, 1 dilim yeşil ve ekşi elmaya tuz serperek, baş ağrısına engel olabilirsiniz.

Başı ağrıyan kişi öncelikle başının neden ağrıdığını tespit etmelidir. Burnu tıkanmasından dolayı bağı ağrıyanların baş ağrısı sebebi burun tıkanıklığından nefesi zor almasından kaynaklıdır. Aynı şekilde acıkan bir kişinin başı açlıktan dolayı ağrır. Bununla birlikte grip olan kişinin başı ağrırsa da zencefil iyi gelmektedir. Özellikle yaz aylarında vücudun su kaybının çok olması da baş arısına sebebiyet vermektedir. Bu sebeple özellikle Ramazan ayında sahurlarda su içmeyi ihmal etmemeliyiz.

Eğer baş ağrınız stresten kaynaklanıyorsa, o zaman ballı nane çayı çok iyi gelecektir. Bunun yanında nane yağı ile boyun bölgesi ovularak da baş ağrısı giderilebilir.

Ama genel olarak baş ağrısı çeken kişiler tuzlu yeşil elma ile doğal şekilde baş ağrılarını giderebilirler.

tuzlu yeşil elma bağ ağrısı tuzlu yeşil elma yeşil elma baş ağrısına yeşil elma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahan Gökbakar, Recep İvedik 6 İçin Personel Arıyor
Şahan Gökbakar, Recep İvedik 6 İçin Personel Arıyor
WhatsApp'a 'Okundu Olarak İşaretle' Özelliği Geliyor
WhatsApp'a 'Okundu Olarak İşaretle' Özelliği Geliyor