Yarın İçin Güvencemiz, Gençlerimiz...

Numan Kurtulmuş, “Sadece İstanbul’u değil, dünyanın her yerini diyar-ı huzur haline getirmek için önce insanlığın son adası olan bu milleti, bu memleketi bir diyar-ı huzur haline getireceğiz.” dedi.

Yarın İçin Güvencemiz, Gençlerimiz...
Yarın İçin Güvencemiz, Gençlerimiz...

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen Gençlik Kuruluşları Birliğinin geleneksel sahur programına katıldı.

Sahur programında konuşma yapan Bakan Kurtulmuş, büyük medeniyetler kurmuş, büyük milletlerin en büyük gücünün kendi değerlerine sahip bilgili, cesaretli, erdemli ve kararlı bir gençliğe sahip olması olduğunu söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Ama acele ederken ayakları yere sağlam basan, nereden geldiğini çok iyi bilen ama nereye gideceğini de çok iyi tespit etmiş olan bir kararlılığa ihtiyacımız var. Bu kararlılığı sizde görüyoruz. Türkiye’nin en büyük güvencesi, teminatı, en büyük kazanımı vatansever, inançlı, bilgili, ahlaklı, erdemli, hikmetli genç kadrolarıdır. Allah ufkunuzu ve yolumuzu açık eylesin, adımlarınızı sağlam eylesin, geleceğiniz aydınlık olsun.” dedi.

Bakan Numan Kurtulmuş, Taksim meydanının gösterilere mitingler yapıldığını, bunların bir kısmının fevkalade önemli ve demokratik talepleri dile getirdiğini bir kısmının da provake edilen mitingler olduğunu söyledi. Taksim’de 1 Mayıs 1977’de, karanlık odaklara mensup bazı kişiler tarafından 1 Mayıs’ı kutlamak için gelenlerin üzerine ateş açıldığını da hatırlatan Bakan Kurtulmuş, çok sayıda insanı gencecik yaşta hayattan koparan bu olayın açık bir provokasyon olduğunu, bu olayın Türkiye’yi birbirine kırdırmak isteyen, Amerika’nın ya da Rusya’nın peyki yapmak isteyen çevrelerin aleni bir oyun olduğunu söyledi.

Bu ve buna benzer olayların yaşandığı Taksim Meydanı’nın çehresinin değiştirerek, bu tür provokasyonların yapıldığı gösterilere müsaade etmeyeceklerini sözlerine ekledi.

Bakan Kurtulmuş, İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Ayşe Böhürler'e ve gençlik kuruluşlarında yıl içerisinde görev değişimi yapan başkanlara teşekkür plaketi verdi.

numan kurtulmuş ak parti istanbul taksim 1 mayıs ayşe böhürler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş