Van Mitinginde Açıkladı...

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçilmesi durumunda, çiftçinin borç faizlerini sileceğini, hayvancılıkta kullanılan hayvan ilaçlarını devletin üreticiye ücretsiz vereceğini ve çobanların sigorta kapsamına alınacağını söyledi.

Van Mitinginde Açıkladı...
Van Mitinginde Açıkladı...

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Van’da düzenlenen mitingte, vatandaşları selamladıktan sonra konuşmasında, turizmi belli aylara değil yılın 12 ayına yayacaklarını, yapacakları yatırımlarla yılda 60 milyon turistin gelmesini sağlayacaklarını belirtti.

Türkiye’deki vatandaşları; Kürt, Türk, Alevi, Sünni, sağcı, solcu diye ayırmadığını herkesi sevdiğini, bundan dolayı Türkiye’nin en zengin adamı olduğunu söyledi.

Türkiye’nin genç nüfusa sahip olduğuna değinen İnce, "Almanya’nın yaş ortalaması 40, İsveç’in 45, Türkiye’nin 29. İşte en büyük servet bu. Türkiye’nin en büyük serveti genç nüfusudur. Çocuklarımızı iyi eğiteceğiz, iyi doktorlar, mühendisler olacaklar. Doların yükselmemesi, faizlerin düşmesi yoksulluğu kaldırmamız için büyük değişikliği birlikte gerçekleştireceğiz. Yeni dönemde barışacağız. Önce barışacağız." dedi.

"Türkiye’nin bir Kürt sorunu var. Bunu nasıl çözeceğiz? Kürt sorunu bir demokratikleşme, özgürlük, kültürel, ekonomik ve aynı zamanda bir siyasi ahlak sorunudur." diyen Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı seçildiğinde bu sorunu tamamen çözeceğini ifade etti.

Dokunulmazlıkların kaldırılması konusuna değinen İnce, "Dokunulmazlıklar konusunda parti yönetimini dinlemedim, doğru yaptım, bugün olsa aynısını yaparım. Siyaset bir risk işidir, cesaret işidir. Bunu göstereceğiz. Ne Kürtlere ne de Türklere yalan söyleyeceğiz. Çözüm yeri Türkiye Büyük Millet Meclisidir. Oradaki siyasi partiler aldıkları oya bakılmadan, milletvekili sayısına bakılmadan eşit sayıda üye ile komisyon kuracağız. TRT kanallarından birini bu soruna tahsis edeceğiz. TRT’nin bir kanalında sadece bu konuyu özgürce tartışacağız. 81 milyon ne yapacağımızı bilecek. Bu toplumda eğer bunu samimiyetle milletin gözünün önünde çözemezsek yoksulluktan kurtulamayız."

Hayvancılığa ve sorunlarına karşı alınacak tedbirleri sıralayan Muharrem İnce; "Çiftçinin borcunun faizlerini sileceğimizi herkesin bilmesini istiyorum. En düşük emekli maaşı 1500, asgari ücret 2200 lira olacak. Engellilerin önündeki bütün engelleri kaldıracağız. İnsanlara kullanılan ilaçların önemli bir kısmını devlet bedava veriyor. Bir de hayvanlara ilaç kullanıyoruz. İnsanlara 100 liralık ilaç kullanıyorsak, hayvanlara 5 liralık kullanılıyor. Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığında hayvanların ilacını devlet bedava verecek. Çobanlarımızı desteklememiz lazım. Bütün çobanların sigorta primlerini devlet ödeyecek. Kimseyi ayırmayacağız. Başörtülü kardeşlerimize ’İnce cumhurbaşkanı olursa devlet dairesine giremezsin.’ diyorlar. Türkiye’nin en ucundan sesleniyorum; başörtülü kardeşlerim kandırılma, ister evinde, ister sokakta, istek devlet dairesinde nerede istiyorsan tak." dedi.

muharrem ince chp van miting 24 haziran çobanlara sigorta hayvan ilaçları başörtü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş