Ünlü Akademisyen Koray Çalışkan FETÖ'den Hapis Cezası Aldı

Ekranların ünlü ismi akademisyen Koray Çalışkan, Fettullahçı Terör Örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Ünlü Akademisyen Koray Çalışkan FETÖ'den Hapis Cezası Aldı
Ünlü Akademisyen Koray Çalışkan FETÖ'den Hapis Cezası Aldı Umut Aslan

Gelen son dakika haberine göre akademisyen ve yazar olan Koray Çalışkan İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından  FETÖ propagandası yaptığı gerekçesiyle hapis cezasına çarptırıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Koray Çalışkan hakkında FETÖ propagandası yapmak suçlaması ile bir iddianame düzenlemişti. Davaya bakan İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi ise iddianameyi kabul etti ve görülen davada akademisyen ve yazar Koray Çalışkan'a tam 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verdi.

Koray Çalışkan geçtiğimiz aylarda İstanbul'da Boğaziçi ve Medeniyet Üniversiteleri'ne yönelik gerçekleştirilen FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alınmıştı. Koray Çalışkan'ın 17-25 Aralık süreci ve sonrasında teröristbaşı Fetullah Gülen'le ilgili olarak, #GüleneİftiraAtma etiketiyle tweetler attığı biliniyor. Koray Çalışkan'ın o dönemde attığı bu tweetler üzerine kendisine teyit amaçlı sorular soran arkadaşlarına da "Sakin olun. Gülen terörist değildir" demiş olması da bir hayli dikkat çekmişti..

Öte yandan savcılık kaynaklarından edinilen bilgilere göre Koray Çalışkan'ın, FETÖ'nün beyin takımında yer alan örgüt imamlarından Cemal Uşşak'la "yoğun irtibatlı" olduğu iddia edildi. Firar eden ve 2016 yılı Ağustos ayında hayatını kaybeden Uşşak, kapatılan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın eski başkan yardımcısıydı.

İşte Koray Çalışkan'ın sosyal medya hesaplarında Fettullah Gülen ve cemaat ile ilgili paylaşımlarından bir kaç resim..

    

 

Koray Çalışkan Kimdir?

30 Haziran 1972 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümüne başlayıp 1995 yılında mezun olmayı başarmıştır.

1995-1997 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 1997-1999 yılları arasında New York Üniversitesi’nde ABD Siyaset Bilimi dalında ikinci yüksek lisansını yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde doçenttir. Politik iktisat, siyasi parti organizasyonu ve Ortadoğu siyaseti üzerine araştırmalar yapan Çalışkan'ın doktora tezi Kuzey Amerika Ortadoğu Çalışmaları Birliği tarafından En İyi Sosyal Bilim Tezi seçilmiştir. New York Üniversitesi'nden üstün başarıyla aldığı doktora derecesinden sonra yazdığı ve Princeton Üniversitesi Yayınları'nın bastığı, küresel emtia piyasaları üzerine olan bir kitabı bulunan Çalışkan, Boğaziçi Üniversitesi'nden Eğitimde Üstün Başarı ödülünü kazanmıştır. Radikal ve BirGün gazetelerinde köşe yazarlığı, Habertürk ve +1TV'de program sunuculuğu yapan Çalışkan, bir çok filmin yapımcılığını, yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını yapmıştır.

koray çalışkan hapis cezası koray çalışkan kimdir fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin Özgün Helikopteri Uçuşa Gün Sayıyor
Türkiye'nin Özgün Helikopteri Uçuşa Gün Sayıyor
Kurban Bayramı Namaz Saati Kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir Kurban Bayramı Namazı Saatleri
Kurban Bayramı Namaz Saati Kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir Kurban Bayramı Namazı Saatleri