Türkiye'nin Çıraklarla Kaybedecek Vakti Yok!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Muğla mitinginde, vatandaşlara hitap etti.

Türkiye'nin Çıraklarla Kaybedecek Vakti Yok!
Türkiye'nin Çıraklarla Kaybedecek Vakti Yok!

Muğlalıları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla’nın gelişmenin kıymetini çok iyi bilen bir şehir olduğunu söyledi.

Ak Parti iktidarı döneminde, Muğla’ya 19 milyar liralık yatırım yapıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğitimde 2975 adet yeni derslik kazandırdık. Yükseköğrenim öğrencilerimiz için 2837 kişilik yurt açtık. Önümüzdeki birkaç yıl içinde Fethiye’de ve Muğla’da toplam 5 bin kişilik yurtlar açacağız. Sağlıkta sekizi hastane olmak üzere toplam 30 sağlık tesisi inşa ettik şu ana kadar. Bunların yanında 500 yataklı Muğla Devlet Hastanesi, 150’şer yataklı Bodrum ve Milas Devlet Hastaneleriyle birlikte altı sağlık tesisimizin yapımı devam ediyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Muğla’ya 2002 yılına kadar 79 senede 90 kilometre bölünmüş yol yapılmıştı. Biz buna 16 yılda 354 kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Muğla’da 33 adet köprü yaptık, 33 köprü. Fethiye-Uğurlu Kavşağı yolu üzerinde bulunan Göcek 1 ve Göcek 2 tünellerini, Karacabel ve Gökbel tünellerini tamamlayarak trafiğe açtık. Hâlen 516 trilyon lira bedeli olan 11 yol projemiz devam ediyor.” dedi.

Havalimanları yapmanın yanı sıra faal havalimanlarının da genişletildiğini, kapasitelerinin arttırıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar çırak işi değil, ustalık ister ustalık. Bu ülkenin çıraklarla kaybedecek vakti yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz işte bunun için dün ülkemizi 2023 hedefleriyle tanıştırdık, inşallah yarın da buluşturacağız. Bunun için gençlerimize daima 2053 vizyonunu, 2071 vizyonunu işaret ediyoruz. Ne dedik? ‘Dünya beşten büyüktür’ Kendimiz ve tüm mazlumlar için daha adil bir dünya, daha güvenli bir dünya talep ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Konuşmasına, Muhalefetin, bölücü örgütün güdümündeki partinin cezaevindeki adayını ziyaret ettiğini hatırlatan Erdoğan, “Biz milletimizin dertleriyle uğraşıyoruz. Biz ancak sınırlarımızın içinde ve dışında terör örgütlerini inlerinde bulup derslerini veren kahraman askerlerimize, polislerimize jandarmalarımıza, güvenlik korucularımıza sahip çıkıyoruz. Biz ancak birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkarız.” diye konuştu.

recep tayyip erdogan muğla akparti miting
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş